Новини

Вчора, 19 червня 2022 року, Уряд у першому читанні прийняв за основу законопроєкт №7398 щодо будівництва мережі укриттів для захисту населення
20 червня 2022 року, 12:30

Йдеться про те, що Верховна Рада України підтримала законопроєкт №7398 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій”.

Законопроєкт розроблений робочою групою, створеною Мінрегіоном спільно з профільним Комітетом ВРУ.

“Війна показала, що в Україні мало надійних укриттів. Значна частина не обладнана евакуаційними виходами, без доступу до систем водопостачання та водовідведення, не пристосована для зберігання продуктів харчування, не кажучи вже про спроможність захистити населення у разі застосування зброї масового ураження. Наш законопроєкт №7398 передбачає термінове розгортання в Україні мережі бомбосховищ, зокрема й у новобудовах. Так, містобудівна документація повинна включати інформацію про плановані інженерно-технічні заходи цивільного захисту, бо інакше її не затвердять”, - коментує Олена Шуляк, Голова партії “Слуга Народу”, заступниця Голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Зокрема, законопроєкт №7398 містить низку законодавчих ініціатив: - врахування заходів цивільного захисту ще на стадії розроблення містобудівної документації; - обов’язковості залучення представників Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) до розгляду містобудівної документації на засіданнях архітектурно-містобудівних рад; - спрощення процедури передачі земельних ділянок для розміщення захисних споруд цивільного захисту; - обов’язковості розроблення розділу щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту під час проєктування об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично перебуватимуть понад 100 осіб. При цьому проєктні рішення передбачені цим розділом мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Детальніше про законопроєкт на сторінці КБУ за посиланням: www.facebook.com/kbuorgua/posts

Детальніше з текстом законопроєкту можна ознайомитись за посиланням: itd.rada.gov.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ! СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com