Новини

16 червня 2022 року відбулась спільна зустріч Конфедерації будівельників України зі Скандинавськими партнерами, під час якої обговорювалось питання майбутньої співпраці при відновленні нашої країни
22 червня 2022 року, 11:30

Зустріч відбулась за підтримки Шведської будівельної федерації. Від КБУ взяли участь у зустрічі Президент Лев Парцхаладзе та виконавчий директор Олександр Червак.

З іноземної сторони: Carin Stoeckmann, Голова правління Шведської будівельної федерації (Byggmästar’n i Skåne AB); Aleksi Randell, генеральний директор Конфедерації фінської будівельної індустрії (Rakennusteollisuus RT/Confederation of Finnish Construction Industries RT); Kari Sandberg, директор-адміністратор Entreprenørforeningen-Bygg og Anlegg, генеральний директор Норвезької асоціації підрядників (General-Norwegian Contractors Association); Anders Stouge, головний виконавчий директор Данської будівельної федерації (DI Byggeri/The Danish Construction Federation); представники Шведської будівельної федерації (Byggmästar’n i Skåne AB) та інші.

На початку зустрічі Президент #КБУ Лев Парцхаладзе висловив вдячність представникам країн за вже надану підтримку та проявлений інтерес щодо відбудови України.

“Війна, яка зараз відбувається - це боротьба за європейські цінності. Україна планує стати частиною великої сім'ї Європейського Союзу (ЄС). Але важливо вже сьогодні обговорювати партнерство з охочими країнами, котрі мають наміри долучитися до відновлення України”, - зазначив Лев Парцхаладзе.

Президент КБУ розповів іноземним представникам про статистичні дані втрат, серед яких масштабні руйнування інфраструктури, житлового сектору та соціальних об’єктів. Водночас зауважив, що дані, на жаль, постійно змінюються, адже тривають постійні активні бойові дії.

Під час відновлення нашої країни бракуватиме будівельних матеріалів, зокрема, скла, обробних матеріалів, спеціальної техніки та сучасних технологій. Потрібно буде з нуля проєктувати будівлі, адже є повністю зруйновані й частково пошкоджені. Крім вищезазначеного, Україна зацікавлена у типових проєктах житлового фонду, які можливо буде швидко зводити.

Важливим є також те, що наразі Урядом України активно обговорюється питання безпеки при будівництві житла. Раніше в нашій країні проєктування бомбосховищ/укриттів обов'язково передбачалось лише при спорудженні соціальних об'єктів, проте зараз йде мова про необхідність укриттів і у житлових комплексах.

Carin Stoeckmann, Голова правління Шведської будівельної федерації, зазначила, що Швеція готова приєднатися до відбудови, адже розуміє, що втрати є колосальними. Саме тому була й організована дана зустріч, на яку були запрошені представники Скандинавських країн.

“Данія безперечно також готова долучитися до відбудови України. Наразі вже було створено ініціативну групу, яка буде координувати постачання необхідної допомоги в Україну”, - розповів Anders Stouge, виконавчий директор Данської будівельної федерації.

“Уряд Фінляндії активно працює над питанням допомоги України. Незабаром на державному рівні планується засідання, на якому будуть обговорені нагальні потреби та наступні кроки”, - додав Aleksi Randell, генеральний директор Конфедерації фінської будівельної індустрії.

Kari Sandberg, генеральний директор Норвезької асоціації підрядників, зазначила, що Україна має чітко визначити свої нагальні потреби: яка потрібна допомога, в яких об'ємах та для чого.

“На мою думку вже зараз можна готуватися до відновлення. Є час для глобальних рішень, котрі потрібно обговорювати, будувати перспективи та узгоджувати. Відомо, що зараз європейськими країнами активно розробляються плани щодо створення Фонду підтримки України й план Маршалла. Тому Україна має бути готова, адже потрібно буде оперативно розпочати відновлення”, - додав Лев Парцхаладзе.

Важливо налагодити ефективну співпрацю у питанні відновлення, тому було б доречно, щоб для кожної країни було визначено свою зону відповідальності. Йдеться про окремі населені пункти, міста, селища, які зазнали значних руйнувань і проєкти відбудови яких можна вже зараз напрацьовувати.

Лев Парцхаладзе, своєю чергою, запропонував створити робочу групу, адже таким чином буде побудований ефективний діалог між країнами, що сприятиме успішній співпраці України з європейськими країнами.

У ході зустрічі було вирішено, що Конфедерація будівельників України підготує список першочергових потреб та надасть його іноземним партнерам для обговорення й узгодження задля побудови довгострокової стратегії відновлення.

“Бажаю миру та найскорішої перемоги України!”, - резюмував Лев Парцхаладзе.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com