Новини

23 червня 2022 року відбувся вебінар на тему «Відбудова соціальної і житлової інфраструктури України. Світовий досвід», який проводила компанія ТПК, член Ради директорів #КБУ
27 червня 2022 року, 11:30

Спікерами виступили Ніна Федотова, керівник відділу продажів ТПК та Валерій Ширшов Керівник відділу інженерно-технічної підтримки ТПК.

В рамках цієї онлайн-зустрічі були обговорені наступні питання:
- Проблема руйнування житлової та соціальної інфраструктури України з початком російської агресії.
- Світовий досвід будівництва об'єктів соціальної та житлової інфраструктури з використанням сендвіч-панелей із мінераловатним утеплювачем та переваги їх використання для відбудови житлового та соціального сектору України.
- Приклад рішення від ТПК по реконструкції та реновації житлової та соціальної інфраструктури України.

Для відновлення зруйнованого російськими військами адміністративних будівель та інших великих та важливих спорудах нашої інфраструктури, Україна потребує багатомільярдні інвестиції впродовж наступних 10 років. Саме тому, ТПК запропонувало перенести досвід та технології з швидкого комерційного будівництва в житловий та соціальний сектор, це, своєю чергою, забезпечить:
- зменшення собівартості;
- швидкий монтаж;
- безпечність будівель.

Водночас швидкими та ефективними рішеннями щодо відбудови, можуть виступити сендвіч-панелі, металеві фасадні касети та панелі, які зручно використовувати для нового будівництва, реновації та відновлення постраждалих споруд.

Спікери розповіли про світові приклади використання сендвіч-панелей з мінераловатним утеплювачем для будівництва соціальних об'єктів, таких як:
- Школа в Тертнесі, що знаходиться у місті Берген (Норвегія). У 2018 році школа була розбудована та відремонтована. Для цього проєкту були поставлені панелі у 8 різних кольорах і загальною площею 15000 м². Нове приміщення включає класи з цифровими дошками, новий спортивний зал, тренажерний зал, їдальню та бібліотеку.
- Госпіталь Nova, що у центральній Фінляндії. Будівля загальною площею понад 100 тис. м² і 40 м заввишки. Має 8 поверхів, включає в себе 30 ліфтів, понад 1000 вікон, 700 кімнат як для обстеження так і для пацієнтів, 24 операційних зали, 10 пологових залів і 11 укріплених бомбосховищ.
- Житловий будинок Millbrook Lofts, Бостон (США). Було проведено переобладнання столітньої семиповерхової будівлі в житловий комплекс на 100 квартир. Під час реконструкції було демонтували все до бетонної конструкції, а потім побудовано новий фасад з використанням сендвіч-панелей.

Експерти розповіли про основні переваги рішень з використанням сендвіч-панелей:
1. Швидкість. Швидкість монтажу вище в 2-3 рази за «традиційні мокрі» технології. Проведення монтажних робіт впродовж усього календарного року і зменшення загального часу будівництва.
2. Економічність. Відсутність додаткових робіт по зовнішньому оздобленню фасаду і зменшення строку оренди будівельної техніки. Зменшення витрат на обслуговування фасаду будівлі в майбутньому. Зниження витрат на опалення. Додаткова площа приміщень.
3. Вогнестійкість. Базальтова вата – це негорючий матеріал.
Сендвіч-панелі з таким наповнювачем можна використовувати в проєктах, які вимагають підвищених стандартів протипожежного захисту. Можуть виступати бар'єром для розповсюдження полум’я. Відповідають стандарту вогнестійкості до EI 180. Внаслідок вибуху може затримати розпечені уламки та не загорітися.
4. Енергоефективність. Стінова сендвіч-панель ТПК з термозамком товщиною 160мм з мінераловатним утеплювачем має приведений термічний опір теплопередачі 4,28 м² ·К/Вт, що перевищую на 30% встановлені норми.
Дослідження тепловізором підтверджують, що стіна з такими панелями не має жодних містків холоду, нерівномірності утеплення, або промерзання на стиках.

Зараз, як зазначив Валерій Ширшов, дуже важливо впроваджувати ефективні конструктивні рішення для улаштування зовнішніх стін будівель у житловому та адміністративному секторі.

Одним з таких рішень, є формування зовнішньої стіни багатоповерхової будівлі (за каркасною схемою з монолітного залізобетону), що впроваджується з використанням стінових сендвіч-панелей за вертикальною схемою опирання. Кріплення (опирання) сендвіч-панелей проводиться до прокатного профілю, що входить до складу перекриття. Внутрішнє оздоблення стін гіпсокартоном дозволяє підвищити рівень комфорту, реалізувати будь які дизайнерські рішення.

Варіанти без внутрішнього оздоблення підходять для комерційних та інфраструктурних споруд.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com