Новини

Анна Іскіердо, співзасновниця та креативний директор компанії AIMM, члена #КБУ, у власній колонці видання НВ. Бізнес поділилась власною думкою щодо того, скільки ж років потрібно для відбудови України
25 серпня 2022 року, 09:30

За результатами загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного соціологічною групою Рейтинг в липні, 73% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямі. 12% — протилежної думки, ще 15% — не змогли оцінити.

Цікаво, що більшість українців доволі оптимістично налаштовані щодо відбудови країни після війни — 43% вважають, що вистачить п’яти років. 28% вважають що на це потрібно до десяти років. Збільшилася кількість тих, хто бачить перспективу відбудову у довгому періоді - понад десять років (з 10% до 21%) та зменшилася кількість тих, хто вважав, що відбудова займе менше ніж рік (з 13% до 5%).

Чому така велика частка тих, хто вірить у швидку відбудову?

5 років — це досить зрозумілий термін для українців, які ще пам’ятають радянські п’ятирічки. А ще в історії незалежної України економічні кризи регулярно зміняли революції і між цими подіями проходило від 4 до 6 років. Спочатку економічна криза 1998 року, потім Помаранчева революція у 2004, знову криза у 2008, далі революція Гідності у 2014, потім ковідна криза у 2020.

“Ми звикли жити такими циклами, а отже віримо і знаємо, що за 5 років можна відродити втрачене”, - зазначає Анна Іскіердо.

Але, на жаль, ніхто не враховує питання одночасності, трудомісткості відбудови, виготовлення матеріалів. Коли йдеться про відбудову, важливо не “одягати рожеві окуляри” і не уявляти нескінченне фінансування. Адже, за словами Анни Іскіердо, саме цей фактор при відбудові буде визначати термін та етапи реалізації.

“Європейські та японські міста відбудовували від сорока до шістдесяти років. Звичайно, що ми живемо в інші часи з іншим рівнем технологій, проте навіть десять років, я вважаю оптимістичним терміном”, - наголосила співзасновниця та креативний директор компанії AIMM.

Водночас у півтори рази зменшилася кількість тих, хто готовий особисто долучитися до відбудови країни — з 61% у квітні до 45% у липні. 46% зазначили, що хотіли, але не мають можливості. Більше до відбудови готові долучитися мешканці сходу, респонденти віком від 18 до 50 років, чоловіки, більш забезпечені та ті, хто змінив місце проживання.

Також ще один важливий показник. За прогнозами Анни Іскіердо, щомісяця людей, готових щось робити, буде менше, бо на багатьох війна перестала впливати, а життя повернулося у звичне русло, яке тривожать хібащо сирени.

“Пам'ятаймо, що наш шлях до перемоги ще не пройдений, і нам треба продовжувати виборювати нашу свободу, аби потім будувати сильну, вільну та красиву Україну”, - пропонує вона.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com