Новини

Європейський будівельний бізнес об’єднує зусилля для майбутньої відбудови України
26 серпня 2022 року, 14:30

13 травня 2022 року під час засідання Генеральної Асамблеї Федерації європейської будівельної промисловості (FIEC) було офіційно оголошено, що пріоритетним напрямком діяльності європейської будівельної спільноти на найближчі роки є повна підтримка України в питанні відбудови після наслідків російської військової агресії.

Згодом після спільної зустрічі #КБУ та FIEC та обміну інформацією щодо ситуації в Україні було вирішено створити в рамках FIEC та у тісній співпраці з EIC (Європейські міжнародні підрядники) спеціальну робочу (цільову) групу з питань України.

Вже у другій половині червня, керівний комітет FIEC затвердив створення спеціальної робочої (цільової) групи «Україна», як координатора майбутньої підтримки України на етапі відбудови. КБУ, як член FIEC та єдиний представник об'єднаного бізнесу від України, своєю чергою, також активно залучений до роботи вищезгаданої робочої (цільової) групи європейського будівельного бізнесу.

Головою робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна» було призначено Кетіла Тоннінга (Норвегія), почесного Президента FIEC. Він займав кілька керівних посад у національних і міжнародних будівельних компаніях та інженерно-консалтингових фірмах, а також у норвезької армії. Зараз Кетіл Тоннінг є регіональним менеджером важкого будівництва у Veidekke Entreprenør AS, найбільшій норвезькій будівельній компанії. Він також займає численні почесні президентські посади та входить до рад директорів регіональних, національних і європейських компаній та професійних асоціацій підрядників і технічних консультантів.

Так, основним напрямком робочої (цільової) групи «Україна», як координатора майбутньої підтримки України на етапі відбудови є:
- комунікація з європейськими політиками;
- надання інформації про нагальні потреби України та можливі шляхи співпраці з федераціями-членами FIEC;
- пошук та вивчення можливості використання різних фінансових інструментів тощо.

До речі, чергове засідання робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна» за участі КБУ відбулося символічно саме 24 серпня 2022 року, у День Незалежності України. Було, зокрема, обговорено поточну ситуацію, про необхідність підтримки постійної комунікації FIEC з КБУ, прозвітовано про проведені зустрічі з Єврокомісією та офіційним Представництвом України при ЄС, а також подискутували, яким чином європейський будівельний бізнес може доєднатися до підтримки України в питанні майбутньої відбудови тощо.

Наступне засідання робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна» заплановано на 20 вересня 2022 року.

Деталі згодом.

ДОВІДКОВО:

Європейська федерація будівельної промисловості (FIEC) була створена в 1905 році і на сьогодні є однією з найстаріших та найвпливовіших будівельних інституцій бізнесу з понад сторічною історією. До складу FIEC вдоходять 32 національні федерації-члени з 27 європейських країн (24 з Європейського Союзу (ЄС) і Норвегія, Швейцарія, Україна). КБУ єдиний учасник від України, який увійшов до складу FIEC.

Федерація представляє будівельні підприємства будь-якого розміру - від малих і середніх підприємств до великих міжнародних фірм.

FIEC прагне:
- Представляти та просувати інтереси європейської будівельної індустрії в європейських інституціях, допомагаючи підвищити рівень знань про цей сектор серед політиків та широкої громадськості.
- Сприяти сталому розвитку будівельного бізнесу з метою заохочення енергоефективності та зменшення викидів парникових газів, пов’язаних із глобальним потеплінням.
- Сприяти системі державних закупівель, яка забезпечуватиме рівні умови для всіх будівельних компаній Європи.
- Сприяти створенню мережі сталої транспортної та енергетичної інфраструктури для підтримки середньо- та довгострокового зростання ЄС.
- Співпрацювати, як офіційно визнаний соціальний партнер, з EFBWW (Європейська федерація працівників будівельної та деревообробної промисловості), яка представляє працівників, для покращення умов праці, охорони здоров’я та безпеки та навчання.
- Сприяти співпраці та обміну найкращим досвідом між членами FIEC та іншими гравцями в секторі, такими як архітектори, інженери та виробники матеріалів.
- Сприяти інноваційному клімату в секторі та сприяти правильній політиці, яка заохочує швидке впровадження нових технологій та інноваційних процесів.

Сайт FIEC: www.fiec.eu

Європейські міжнародні підрядники (EIC) створена у 1970 році. EIC є галузевою асоціацією, яка представляє інтереси європейських підрядників, що працюють на міжнародному рівні, перед ЄС, міжнародними організаціями, фінансовими установами та суспільством у цілому. EIC прагне створити нові бізнес-можливості для європейських підрядників, сприяючи тісній співпраці на міжнародному рівні. Організація є унікальною платформою для спілкування та обміну досвідом з усіх питань, що стосуються міжнародним будівельним бізнесом.

Сайт EIC: www.eic-federation.eu

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com