Новини

Юрій Піта, Президент Асоціації фахівців з нерухомості (АФНУ), члена #КБУ надав прогноз щодо оренди житла в Україні
29 серпня 2022 року, 16:30

Вартість оренди житла в Україні незабаром зросте. Ріст цін спровокує масове повернення українців у рідні міста та високий попит на нерухомість. Найбільший ціновий стрибок очікується у великих містах, зокрема, Одесі та Києві. Натомість в західних регіонах ціни навпаки стабілізуються.

Юрій Піта наголосив, що в Одесі та Києві оренда житла може підвищитися на 10-15%. Адже все більше біженців повертається з-за кордону. Переселенці ж своєю чергою активно переїздять до столиці.

Тим часом на заході України ситуація з цінами на орендоване житло стабілізується. Можливе навіть зниження цін. Хоча Президент АФНУ вважає, що суттєвих змін у вартості очікувати не варто.

Що ж стосується купівлі-продажу нерухомості, тут ціни однозначно підуть на спад. На заході вартість квартир ще до кінця 2022 року може зменшитися аж на 20%. А в східних регіонах взагалі очікується “цінопад” – нерухомість здешевіє майже на 30%.

Основними покупцями житла стануть переселенці, що мають певні заощадження. Вони й будуть створювати основний попит на нерухомість. Хоча загалом попит зараз не високий.

“Якщо вторинкою покупці ще цікавляться, то купувати квартиру одразу після здачі забудовником - не поспішають. Насправді купівлю квартир люди зараз вважають ризикованою. Адже ракетні обстріли агресора не припиняються і невідомо, куди ворожий снаряд може влучити завтра. Що ж стосується українців, чиї оселі були зруйновані, вони все ще чекають появи державних програм із придбання житла та іпотек на спеціальних умовах”, - пояснює Юрій Піта.

Він нагадав, що у Миколаєві та Харкові, які щодня обстрілюють окупанти, кількість угод купівлі-продажу житла зменшилася у кілька разів. Ціни на квартири в Миколаєві впали на 30-40%, а у Харкові – щонайменше на 50%.

Детальніше за посиланням: gsminfo.com.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com