Новини

У п'ятницю, 26 серпня 2022 року, презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна
30 серпня 2022 року, 14:30

Розроблення та впровадження Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється Міністерством інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством розвитку громад та територій України.

“Створення Реєстру – це основа для Цифрової відбудови країни. Саме у Реєстрі буде накопичена інформація про всі руйнування, спричинені російською військовою агресією, різних типів обʼєктів та різних видів власності. Необхідність такої роботи викликана масштабами руйнувань – за півроку повномасштабного вторгнення ворог завдав прямих збитків інфраструктурі України на 113,5 млрд доларів. Зараз це попередні розрахунки, які ми робимо спільно з Київською школою економіки та експертами Світового банку. У Реєстрі вся ця інформація буде детально обрахована та верифікована”, - зазначив Олександр Кубраков Міністр інфраструктури України.

 

Олена Шуляк, Голова партії «Слуга Народу», заступниця Голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розповіла, що Реєстр стане основою для єдиної бази даних фіксації всіх об'єктів нерухомого майна, пошкоджених чи зруйнованих під час військової агресії російської федерації, реалізація якої передбачена законопроєктом № 7198.

За її словами, Реєстр допоможе отримати відшкодування в разі порушення майнових прав громадян України та підвищити ефективність управлінських рішень стосовно планування відновлення територій.

Що ж робити фізичним особам у зв'язку з запуском Реєстру?
Подати повідомлення про пошкоджене чи зруйноване майно на порталі або в застосунку "Дія";
Отримати повідомлення про те, що акт обстеження майна складено комісією, створеною органом самоврядування чи ВЦА;
Очікувати внесення інформації про обстеження в Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна ОМС або ВЦА;
Очікувати компенсації.

«До слова, днями Президент України Володимир Зеленський підписав наш закон №2297-IX, де закладені механізми, що сприятимуть відбудові та розвитку України. Йдеться про створення трьох Реєстрів: єдиного адресного Реєстру, єдиного Реєстру будівель та споруд, а також єдиного Реєстру адміністративно-територіальних одиниць. Все це — частина, необхідна для збору даних та якісної відбудови.

Щодо законопроєкту №7198 про компенсації, то наразі він готується до другого читання. З-поміж іншого, він саме про створення вже згаданої бази даних для майбутніх позовів нашої держави до російської федерації щодо репарацій”, - наголосила Олена Шуляк.

 

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com