Новини

Ігор Чорнуха, генеральний директор «ПрАТ «Луцьксантехмонтаж 536», члена Ради директорів #КБУ, в інтерв'ю для видання «Перший» розповів про своє бачення відбудови нашої держави та що загалом зараз відбувається на будівельному ринку України
1 вересня 2022 року, 09:30

В Уряді висловили публічне побажання, щоб до кінця року закупити 53,5 тисячі квартир.

З них приблизно половина – це викуп житла, яке вже здане в експлуатацію або буде здане до кінця року чи знаходиться на етапі будівництва (є вся документація та дозволи на забудову).

Якщо робити ще градацію, то з них готових квартир – 0, 76 %, з тих, що будуть здані до кінця року, – 0, 21 % і на етапі будівництва – 2, 89 % (від загальної потреби).

Також планували побудувати 30 тисяч квартир (5 % від загальної потреби) за ціною 24 тисячі гривень за квадратний метр. При цьому житло має бути з оздобленням та вмеблювання.

“Я вважаю, що це найменш ефективний варіант забезпечення житлом. Найдієвіший та найшвидший спосіб – це викуп готових квартир або на етапі будівництва через договір купівлі-продажу майнових прав, як це роблять фізичні особи.

Таким чином переселенці й ті, хто інвестував в розпочате до початку війни будівництво, будуть мати змогу отримати житло, а підприємство матиме обігові кошти”, - зазначив Ігор Чорнуха.

За 2018-2021 роки в Україні здали в експлуатацію 39 мільйонів м² житла. В середньому – 9 мільйонів м² за рік при рекордному 2021 році.

За словами гендиректора ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536», якщо працювати в такому темпі, то щоб забезпечити нинішню потребу, потрібно 10 років.

Проте зараз багато підприємств від початку вторгнення не відновили роботу, в тому числі на територіях, де не ведуться активні бойові дії. Ускладнює ситуацію й те, що зруйновано багато заводів, які виготовляють будівельну продукцію, водночас порушена логістика поставки матеріалів. Крім того, помітний дефіцит окремих будматеріалів, зокрема, скла.

«На сьогодні немає державних програм, які мають реальне фінансування», - наголошує Ігор Чорнуха.

Наразі відбувається оцінка пошкоджень та руйнувань внаслідок війни? Проте більшу частину об’єктів, за його думкою, вже неможливо буде відбудувати. Відбудова поки не фінансується і викуп житла не відбувається.

Всі кошти держава зараз спрямовує на війну. Брак фінансів не дозволяє запустити на повну будівельну галузь та економіку в цілому. Щодо роботи «Луцьксантехмонтаж № 536» в період війни.

Після повномасштабного воєнного вторгнення рф на територію України, з 24 лютого 2022 року, компанія «Луцьксантехмонтаж № 536» працювала по-різному. Були періоди тимчасового безробіття та активної роботи.

Зараз, за словами Ігоря Чорнухи, компанія працює на 70 % – достатньо потужно, як на цей час. У першу чергу активно йде будівництво на об’єктах, де високий ступінь готовності, щоб завершити роботи і люди, які вклали кошти, отримали свої оселі.

У воєнний час компанією введено в експлуатацію два будинки. Для продажу є квартири в Луцьку та Ковелі, серед них вже здані в експлуатацію, і ті, що будуть здані до кінця поточного року.

“Варто зазначити, що проблем у будівельній галузі більш ніж достатньо. Вони у всіх забудовників однакові, оскільки їх спричинила війна”, - розповідає Ігор Чорнуха.

Це низький попит, пов'язаний з високими ризиками та зменшенням платоспроможності людей. Люди не заробляють стільки, не впевнені, чи варто інвестувати в нерухомість, оскільки незрозуміло, що буде далі.

Відповідно відсутні фінансові надходження, без яких дуже важко підтримувати задані темпи.

Будівництво потребує великих витрат – закупка матеріалів, зарплата працівників. Разом з тим високі ціни, пов’язані з інфляцією та здорожчанням логістики.

З початку війни вартість будівництва значно зросла. Ми продаємо нерухомість за ціною, нижчою за собівартість, щоб забезпечити підприємство фінансами. Це 21-24 тисячі за м².Сьогодні собівартість явно вища. Житло мало б коштувати 30 тисяч за м².

У таких умовах досить важко працювати, тому забудовники то відновлюють роботу, то призупиняють.

“Держава всі ресурси спрямовує на перемогу. Ми з цим згодні й беремо в цьому участь. Компанія «Луцьксантехмонтаж №536» зацікавлена в тому, щоб працювати якісно, адже це впливатиме на те, куплятимуть наш продукт чи ні”, - резюмує гендиректор «Луцьксантехмонтаж №536».

Детальніше за посиланням: pershyj.com

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com