Новини

З 1 вересня 2022 року в Україні набули чинності оновлені державні будівельні норми!
5 вересня 2022 року, 15:00

Зокрема, зі створення безбар’єрного простору в Україні, які були затверджені Міністерством розвитку громад та територій України у 2021 році. Йдеться про ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» www.minregion.gov.ua

«Створення безбар’єрного простору має стати єдиним стандартом для всіх громад України. Це дозволить розбудувати нові громадські простори з урахуванням потреб людей з інвалідністю, батьків із дітьми, людей похилого віку та інших маломобільних груп», — зазначив Міністр розвитку громад та територій Україні Олексій Чернишов.

Міністр наголосив, що державні будівельні норми оновлені з урахуванням найкращого європейського досвіду та встановлюють сучасні вимоги доступності, що відповідає Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, розробленої в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської.

Новими змінами, зокрема, передбачено:
- Діятимуть загальні вимоги до пожежної безпеки маломобільних груп населення: вони мають бути забезпечені раннім виявленням небезпеки, доступністю евакуаційних виходів, можливістю доступу пожежно-рятувальних підрозділів.
- Будуть діяти вимоги до максимального зусилля при відкриванні будь-яких дверей: воно не повинно перевищувати 3 кг.
- Діятимуть вимоги мінімальної ширини просвіту дверей: обов'язково забезпечувати достатню ширину просвіту.
- Діятимуть вимоги доступності та зручності використання середовища, які передбачають безбар'єрність простору та інклюзивне навчання.
- Буде діяти залежність максимального ухилу пандусу від його довжини.Чим довше пандус, тим меншим має бути його ухил.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com