Новини

В УКРАЇНІ ЗАБОРОНИЛИ ВИКОРИСТОВУВАТИ АЗБЕСТ У БУДІВНИЦТВІ!
7 вересня 2022 року, 09:30

Заборонено використання цього канцерогенного матеріалу статтею 28 законопроєкту №4142 ”Про систему громадського здоров’я”, який 6 вересня 2022 року ухвалили в цілому та буде направлений на підпис Президенту України.

“Нарешті ми позбудемося небезпечного для здоров’я радянського будівельного спадку та замінимо його на сучасні будматеріали, які збережуть здоров’я і будівельників, і мешканців новобудов”, - коментує Олена Шуляк, Голова партії «Слуга Народу», заступниця Голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Отже, ст. 28 “Медико-санітарні вимоги щодо безпечності для здоров'я і життя людини містобудівної діяльності” законопроєкту №4142 передбачено наступне:
- У режимах забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлених генеральними планами населених пунктів, планами зонування та детальними планами територій, повинно передбачатися створення безпечних умов для життя і здоров'я населення шляхом реалізації планувальних заходів для запобігання та усунення шкідливого впливу на населення факторів середовища життєдіяльності.
- При нормативному регулюванні планування та забудови територій повинні враховуватися вимоги державних медико-санітарних нормативів та правил.
- У технологічних процесах та під час здійснення будівельно-монтажних робіт на будь-яких об'єктах забороняється виробництво і використання азбесту незалежно від виду, а також азбестовмісних виробів і матеріалів. Заходи безпеки i захисту від шкідливого впливу азбесту та азбестовмісних виробів i матеріалів визначаються державними медико-санітарними правилами.
- Організація дорожнього руху, проєктування, розміщення, будівництво, реконструкція об'єктів інфраструктури дорожнього руху та інші пов'язані види діяльності повинні здійснюватися відповідно до вимог щодо безпечності для здоров'я і життя людини, вимог державних медико-санітарних нормативів та правил, державних будівельних норм.
- Експертиза проєктів будівництва проводиться відповідно до Закону.

Згідно прикінцевих та перехідних положень законопроєкту №4142, Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через 12 місяців з дня набрання ним чинності.

Детальніше з текстом законопроєкту можна ознайомитись за посиланням: itd.rada.gov.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com