Новини

Україна посилює санкцій проти співпраці з росією на ринку будматеріалів
8 вересня 2022 року, 12:30

Планується запровадження обов’язкового маркування будівельної продукції, виробники якої пов’язані економічними зв’язками з росією. Таке впровадження допоможе послабити економіку агресора.

«Ще з початку повномасштабного вторгнення багато міжнародних компаній пішли з російського ринку, але так вчинили далеко не всі. Історія про вибір між прибутками та моральним аспектом роботи в росії залишається актуальною й досі. Це стосується і виробників будівельних матеріалів. Працюючи там, вони продовжують сплачувати мільйонні податки та наповнювати бюджет агресора», – пояснює Олена Шуляк, голова партії «Слуга Народу», заступниця Голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, ініціатор відповідного законопроєкту № 7618, який зараз є на опрацюванні в профільному комітеті.

Вона переконує, що отримані кошти йдуть на літаки, танки та ракети — загалом на війну проти України, вбивства українських військових, атаки на цивільну інфраструктуру та звичайних громадян. Для таких представників ринку, держава має створити умови, які б впливали одночасно й на їхню репутацію, і на їхні прибутки.

Так, документ пропонує встановити взаємодію між Реєстром та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва. Тобто якщо виробник будматеріалів матиме статус суб’єкта господарювання, що пов’язаний економічними зв’язками з державою-агресором, на його рекламу будуть накладені обмеження. Буде заборонено її розповсюдження без інформації про найменування виробника та його зв’язки з росією.

Зокрема, в законопроєкті йдеться про обов’язкове:
- розміщення такої інформації на рекламних засобах — вона має займати не менше ніж 15% площі всієї реклами;
- відповідне позначення на самій продукції — порядок маркування визначатиметься Урядом.

«До того ж будь-який громадянин чи представник будівельного бізнесу, власноруч зможе карати недоброчесних виробників найбільш ефективним інструментом — гривнею. Також суспільний розголос на внутрішньому та на міжнародному ринках може змінити рішення компанії на користь відмови від роботи в країні-терористі. Ми маємо тиснути на агресора всіма доступними способами. Переконана, що такі санкції мають бути розповсюджені щодо компаній-представників не лише ринку будматеріалів, але й решти галузей», – підсумувала Олена Шуляк.

З текстом законопроєкту можна ознайомитись за посиланням: itd.rada.gov.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com