Новини

Оголошено переможців Emporis Skyscraper Award, конкурсу з найкращих хмарочосів світу!
8 вересня 2022 року, 16:30

Цього року найвідоміша у світі архітектурна премія для хмарочосів Emporis Skyscraper Award присуджується Valley в Амстердамі.

Створений голландською архітектурною студією MVRDV Valley — це багатофункціональний будівельний комплекс із трьома вежами та унікальним дизайном, натхненний гірськими схилами та долинами. Хмарочос розташований у головному діловому центрі Амстердама Zuidas і включає офіси, квартири, магазини та культурні інститути.

Переможець був обраний міжнародною групою експертів з понад 600 відповідних хмарочосів, які були завершені в 2021 році та мають висоту щонайменше 100 метрів.

Вибираючи Valley переможцем, журі було особливо вражене незвичайним та інноваційним архітектурним дизайном хмарочоса. Три вершини будівлі плавно перемикаються між чистим скляним фасадом і виступаючими обробленими каменем вікнами та балконами, що нагадують скелясту гірську поверхню, тоді як у центрі знаходиться загальнодоступна терасована долина, від якої будівля і отримала свою назву.

Скелястий вигляд будівлі та виступаючі елементи також гарантують, що немає двох однакових квартир, створюючи різноманітність абсолютно унікальних житлових одиниць. Проєкт площею 800 000 квадратних футів отримав додаткові бали журі за використання екологічно чистих технологій, а на нерівних краях будівлі буде висаджено 13 000 різних рослин і дерев.

Друге місце займає найвища будівля в списку: 111 West 57th Street у Нью-Йорку, спроєктована SHoP Architects. Із загальною висотою 1428 футів житлова вежа наразі є третьою за висотою будівлею в Нью-Йорку. Це також найтонший хмарочос у світі з вражаючим співвідношенням ширини до висоти лише 1:24. Журі особливо відзначило його елегантну і водночас драматичну форму, яка робить хмарочос сучасним шедевром, який додає нову пам’ятку знаменитому горизонту Манхеттена.

На третє місце експертна група проголосувала за NV Tower, розроблену компанією A&A Architects і розташовану в Софії, Болгарії. Концепція проєкту будівлі тісно пов'язана з гірничодобувною промисловістю. Будівля демонструє елементи, що нагадують природні кристали та гори і в рамках цієї теми кожен поверх будівлі названо на честь власного кристала та оформлено у відповідних кольорах кристала. Журі відзначило NV Tower як цілісний гармонійний проєкт, який архітектурно відображає навколишнє середовище і таким чином ідеально вписується в міський пейзаж Софії. Цікаво, що це перший випадок в історії Emporis Skyscraper Award, коли проєкт з Болгарії потрапив до десятки кращих.

«Журі зосереджується на багатьох інших якостях, ніж просто на будівництві вище та більше. За останні роки ми спостерігаємо значні зміни в проєктуванні, будівництві та сприйнятті хмарочосів громадськістю, і ми продовжуємо бути дуже схвильованими тим, що чекає майбутнє на архітектуру хмарочосів», – говорить Даніель Шульдт, старший менеджер Emporis.

З проєктами можна ознайомитись за посиланням: amazingarchitecture.com/news

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com