Спікером заходу виступив Дмитро Папук - Експерт з індустріальних парків (ІП) України, Співвласник "Development Cluster Group".
Під час вебінару, зокрема, обговорили наступне:
- Що таке індустріальні парки України?
- Що змінилося за період воєнного стану?
- Які нові тренди у створенні та розвитку ІП?
- Які виклики та проблеми ІП на сьогодні?
- Релокація на територію ІП.
“Індустріальні парки України це дієвий та потужний інструмент для зростання економіки країни!”, - наголосив спікер.
Зазначалось, що індустріальні парки під час бойових дій отримали великий поштовх до розвитку, але водночас сьогодні вони вимушені змінювати свої концепції.
Відтепер індустріальний парк в Україні - не порожня юридична оболонка, а ділянка землі промислового призначення, до якої за рахунок держави або місцевої влади підведені дороги і мережі, на цій території діє пільговий податковий і митний режим.
Крім того, зараз багато підприємств, котрі знаходяться на території бойових дій мають наміри релокуватися на територію ІП.
Зазначалось, що наразі є багато проєктів ІП, виділена ділянка для яких, не підходить для облаштування. Важливо розуміти, що варто робити якісний аудит території: можливості, проблеми тощо, аби обрати, яка найбільше підходить.
Щодо технічних питань. Для того, щоб індустріальний парк працював необхідна керуюча компанія. Всі відносини ІП з органами місцевого самоврядування чи резидентами веде саме така компанія.
Учасник вебінару, Валерій Кирилко, керуючий компанії Industrial Management Company додав, що в ІП може бути 2 замовники: представник керуючої компанії або ж власне резидент. Хто виконує функцію замовника, той і займається документацією. Резидент може розпочати будівництво за свої кошти або ж керуюча компанія за свої, тобто хто будує - той і є замовником.
Яким чином фіксується підтримка ІП з боку місцевої влади, яка потрібна за законом?
Закон єдиний для всіх, не в залежності від того це приватна, комунальна чи державна власність. Всі преференції, які прописані в законі про індустріальні парки вони однакові для всіх. До прикладу, місцева влада може видати земельну ділянку в оренду по мінімальній орендній ставці 1% від оцінюваної вартості. Якщо переводиться під ІП територія об'єднаної територіальної громади (ОТГ), то ви звільняєтесь від деяких сплат, наприклад, оплата за втрати тощо.
Як стати резидентом ІП?
Необхідно заповнити форму, у якій зазначаються потреби про виробництво. На базі цього технічного завдання підбирається той чи інший індустріальний парк. Водночас варто мати зареєстровану юридичну адресу на території ІП та відповідати КВЕДам ДК 009-2010 секціЇ С “Переробна промисловість”. Важливо, що резидентом ІП може бути лише підприємство переробної промисловості.
Контакти спікера у разі виникнення додаткових запитань:
Management_bureau@ukr.net
Повний запис вебінару за посиланням: /www.facebook.com/kbuorgua/videos
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua
Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com