Новини

Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 25%
9 вересня 2022 року, 16:30

Правління Національного банку України (НБУ) ухвалило рішення залишити облікову ставку на рівні 25% річних, адже такий рівень облікової ставки за поточних умов є достатнім для збереження курсової стабільності та керованості інфляційними процесами. Водночас для виконання зазначених завдань актуальними є заходи з посилення монетарної трансмісії та подальшого підвищення привабливості гривневих активів, які наразі опрацьовує НБУ.

У липні інфляція прискорилася до 22,2% у річному вимірі. За попередніми оцінками Національного банку України, у серпні вона сягнула близько 23%. Цінова динаміка загалом була стриманішою, ніж прогнозував банк.

Це пов’язано передусім зі швидшим, ніж очікувалося, зниженням вартості пального внаслідок подешевшання нафти на світових ринках і налагодження внутрішньої логістики. Ефекти війни, зокрема руйнування виробництв і логістики, і надалі мають визначальний вплив на ціни майже всього споживчого набору товарів і послуг.

“Важливою передумовою стабільного функціонування економіки в умовах війни є прогрес у співпраці з міжнародними партнерами, у тому числі МВФ”, - зазначають у Національному банку України.

До кінця року очікується надходження анонсованого офіційного фінансування на загальну суму близько 12 млрд дол. США (в еквіваленті), у тому числі 8 млрд євро в межах програми макрофінансової допомоги від ЄС. Завдяки подальшій міжнародній підтримці Національний банк України матиме можливість утримувати золотовалютні резерви на достатньому рівні і в наступні роки.

“Ключовим ризиком для економічного розвитку залишається триваліший термін повномасштабної військової агресії росії проти України”, - наголошують у банку.

З огляду на прогнозовану інфляційну динаміку та баланс інфляційних ризиків, Правління Національного банку України вирішило залишити облікову ставку на рівні 25%. Це рішення відповідає базовому сценарію макроекономічного прогнозу, який передбачає збереження облікової ставки на поточному рівні щонайменше до II кварталу 2024 року.

Водночас НБУ опрацьовує заходи для посилення монетарної трансмісії та мінімізації негативного впливу від емісійного фінансування бюджету на інфляцію та валютний ринок. Банк готовий за потреби підвищити ключову ставку понад поточний рівень і застосовувати додаткові заходи для захисту міжнародних резервів і збереження керованості інфляційних процесів.

Збереження облікової ставки на рівні 25% річних затверджено рішенням Правління Національного банку України від 08 вересня 2022 року № 450-рш "Про розмір облікової ставки".

Детальніше за посиланням: bank.gov.ua/ua/news

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com