Новини

Нагадаємо, що 8 вересня 2022 року, відбулося обговорення процесу імплементації нового Закону України щодо посилення вимог до системи цивільного захисту населення
16 вересня 2022 року, 15:00

Захід був ініційований народним депутатом України, заступницею Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Оленою Шуляк спільно з Міністерством розвитку громад та територій України.

Ділимося детальніше виступом Ірини Лагунової, начальника відділу будівельних норм, нормативно-правових актів технічного характеру Департаменту з питань проєктування об’єктів будівництва, технічного регулювання та науково-технічного розвитку Мінрегіону. Вона розповіла про встановлення вимог до будівель і споруд цивільного заходу.

Щодо проєкта ДБН «ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ»

Встановлює вимоги до проєктування нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих захисних споруд цивільного захисту, зокрема:
- сховище — герметична споруда для захисту людей, у якій протягом певного часу створюються умови, що унеможливлюють вплив небезпечних факторів, які виникають внаслідок НС, воєнних (бойових) дій і терористичних актів;
протирадіаційне укриття — негерметична споруда для захисту людей, у якій створюються умови, що унеможливлюють вплив іонізуючого опромінення в разі радіоактивного забруднення місцевості;
- швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту — це споруда, що зводиться (виготовляється, монтується) за короткий час із спеціальних конструкцій (виробів);
- споруда подвійного призначення — наземні або підземні споруди чи їх окремі частини, що спроєктовані або пристосовані для використання за основним функціональним призначенням, у тому числі для захисту населення, та в яких створені умови для тимчасового перебування людей.

Окремо передбачається можливість вибору варіанту розташування захисної споруди цивільного захисту:
- Вбудовані захисні приміщення або споруди: квартирні, етажні, підземні.
- Окремо розташовані будівлі або споруди.
- Прибудовані захисні приміщення або споруди.

Щодо доступності та інклюзивності

Захисні споруди проєктують з урахуванням забезпечення їх доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно вимог цих норм та до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

Передбачається обладнання таких споруд механічними пристроями для спуску та підйому людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, встановлення спеціального санітарно-технічного обладнання, влаштування окремих приміщень для розміщення дітей віком до 11 років, вагітних жінок, матерів годувальниць.

Проєктні рішення щодо доступності не мають погіршувати захисних властивостей захисних споруд та створювати перешкод для зайняття таких споруд іншими категоріями населення та проведення евакуації.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com