Новини

Вчора, 21 вересня 2022 року, Парламент прийняв за основу два важливих для будівельної галузі законопроєкти!
22 вересня 2022 року, 14:30

Йдеться про:
- законопроєкт №7632 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно”;
- урядовий законопроєкт №6458 “Про здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”.

Відтак пропонується, що власників майна, яке було знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, пропонують звільнити від сплати податку на нерухомість.

“В Україні, відповідно до Податкового кодексу, податок на нерухоме майно обчислюється на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт. Але в умовах війни не враховується те, що об’єкт повністю або частково став непридатним для використання через знищення або пошкодження. А підготовка документів для внесення змін до відомостей у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно чи до документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт, для цілей перегляду податкових зобов’язань затягується на тривалий строк”, - зазначає Олена Шуляк, Голова партії “Слуга Народу”, заступниця Голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Так, згідно із законопроєктом №7632, нарахування та сплата податку для знищеного чи пошкодженого майна припинятиметься незалежно від включення відповідної території до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та тимчасово окупованих територій.

Щодо законопроєкту №6458. Це важливий документ, покликаний замінити Закон № 525-V, прийнятий ще у 2005 році, що так і не запрацював на практиці.

“Після перемоги в Україні розпочнеться процес відбудови та відновлення громад. Мінрегіон розробив документ на заміну чинному закону щодо реконструкції кварталів застарілого житлового фонду, низку вимог якого на практиці неможливо реалізувати. Новий законопроєкт покликаний усунути ці та інші проблемні питання, що дозволить органам місцевого самоврядування розпочати комплексне оновлення житлового фонду в громадах”, - зазначала раніше Наталія Козловська, заступниця Міністра розвитку громад та територій України.

Згідно із законопроєктом, реконструкція проводитиметься двома способами: з обов’язковим відселенням власників або без відселення. Також передбачається відселення з багатоквартирного будинку, визнаного непридатним до проживання.

“Мусимо не повторити помилку 2005 року та напрацювати закон, який дозволить нарешті запустити проєкт реконструкції будинків, що не тільки перестали бути комфортними, а й загрожують життю та здоров’ю тих, хто в них проживає. При цьому, необхідно забезпечити баланс інтересів громад, забудовників та власників житла”, - наголошує Андрій Клочко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Власнику житла під час реалізації проєктів щодо виконання програм комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) надається рівноцінне житло або грошова компенсація.

“Знесення багатоквартирних будинків, що експлуатуються, із подальшим будівництвом нових допускається виключно у разі, якщо застосувати інші способи реконструкції неможливо. Із інвестором (забудовником) та органом місцевого самоврядування укладається договір про комплексну реконструкцію”, – коментує Олена Шуляк.

Найбільше повноважень матимуть сільські, селищні та міські ради та їхні виконавчі органи.

Детальніше згодом.

З текстом законопроєкту №7632 можна ознайомитись за посиланням: itd.rada.gov.ua

З текстом законопроєкту №6458 можна ознайомитись за посиланням: itd.rada.gov.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com