Новини

В Україні продовжують спрощувати процедури приватизації та оголошують нові приватизаційні аукціони
23 вересня 2022 року, 16:50

Після впровадження спрощених заходів щодо продажу державного майна, Уряд України оголосив про початок першого раунду приватизаційних аукціонів.

Знайомимо з аналізом спрощеної процедури від компанії CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang - Ukraine, члена #КБУ.

Отже, 28 липня 2022 року Верховна Рада України ухвалила комплекс спрощених заходів, спрямованих на відновлення та спрощення аукціонного продажу державних компаній та активів. Очікується, що до відновлення процесів приватизації будуть залучені інвестиції, необхідні для підтримки економіки України воєнного часу та сприяння переміщенню бізнесу в безпечніші регіони.

Нове законодавство містить наступне:
- розблокування приватизації державних підприємств, на яких закладено, арештовано або іншим чином обтяжене майно зі збереженням прав кредиторів;
- передача всіх дійсних ліцензій та дозволів новому власнику бізнесу після придбання об'єкта приватизації (тобто спрощення перехідного періоду після приватизації), замість того, щоб зобов'язати нового власника отримати ці нормативні дозволи, як того вимагали раніше;
- для аукційних об'єктів вартістю понад 250 млн грн, запроваджено вимоги щодо проведення масштабних приватизаційних аукціонів з використанням електронної системи закупівель Prozzoro.Продажі, яка є більш прозорою та конкурентною, ніж попередня процедура (приватизаційні аукціони стануть можливими лише після скасування воєнного стану);
- перехід на онлайн-оголошення про приватизаційні аукціони;
- значне скорочення строків підготовки до приватизації: зокрема, скорочення періоду від дати оголошення аукціону до підписання відповідного продажу та забезпечення того, щоб договір купівлі-продажу з приватним інвестором не перевищував двох місяців;
- запровадження обов'язку, зумовленого воєнним станом, сплатити ціну закупівлі авансом (тобто до підписання договору купівлі-продажу) після перемоги в аукціоні.

Законопроєкт очікує на підпис Президента України і набуде чинності в день його оприлюднення. Остаточний текст документа ще недоступний.

Цьогорічна приватизація розпочалась з продажу двох активів: Кобиловолокського та Марилівського спиртзаводів. Повідомляється, що найближчим часом будуть оголошені додаткові приватизаційні аукціони щодо 158 об'єктів приватизації, які будуть виставлені на продаж (включно з аукціонами, запланованими наприкінці вересня).

Щоб ще більше спростити процес приватизації, 23 серпня 2022 року Уряд України також змінив порядок проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малого об’єкта. Тепер процедура передбачає проведення повторного аукціону з поетапним зниженням стартової ціни, скороченням строків окремих етапів та спрощенням вимог до підготовки об’єктів, що виставляються на аукціон.

Детальніше за посиланням (англійською): https://l.facebook.com

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com