Новини

КБУ знайомить зі Зміною №1 ДБН В.2.3-5:2018 “ВУЛИЦІ ТА ДОРОГИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ”
30 вересня 2022 року, 17:30

Частина 2.

Перша частина за посиланням: www.facebook.com/kbuorgua/posts

Відтак передбачено:

На магістральних дорогах безперервного руху та магістральних вулицях загальноміськогозначення безперервного руху всі транспортні розв’язки з перехрещенням потоків повинні бути в різних рівнях.

Відстань між транспортними розв’язками з пересіченням потоків має забезпечувати зручність для користувачів і визначається виходячи з існуючих та/або перспективних транспортних схем. Такі розв’язки, як правило, влаштовують на магістральних дорогах та магістральних вулицях безперервного руху на відстані між ними не менше ніж через 1500 м, для інших магістральних вулиць – не менше ніж через 500 м.

Примикання житлових вулиць, доріг науково-виробничих, промислових і комунальноскладських зон та проїздів до магістральних доріг та магістральних вулиць безперервного руху повинні влаштовуватись не менше ніж за 100 м до з’їздів транспортних розв’язок з влаштуванням перехідно-швидкісних смуг відповідно до таблиці 5.3. Відстань між примиканнями місцевих проїздів до магістральних доріг та магістральних вулиць регульованого руху рекомендується приймати через (300 – 400) м. У разі якщо відстань між такими розв’язками більше ніж 400 м, допускається влаштовувати примикання на перегоні з організацією руху тільки праворуч.

Додаткову смугу для правих або лівих поворотів потрібно влаштовувати шириною не менше ніж ширина смуги руху даної вулиці. Можна відокремлювати правий поворот напрямним острівцем, через який потрібно влаштовувати пішохідний перехід, згідно з рисунком В.4 (додаток В "Схеми каналізування транспортних потоків").

На магістральних дорогах безперервного руху та магістральних вулицях загальноміського значення безперервного руху потрібно передбачати пішохідні переходи у різних рівнях.

Пішохідні переходи та велосипедні переїзди в одному рівні з проїзною частиною, як правило, улаштовують через вулиці на відстані один від одного не менше ніж:
а) на магістральних вулицях загальноміського значення регульованого руху – 300 м;
б) на магістральних вулицях районного значення – 250 м;
в) на вулицях та дорогах місцевого значення:
- житлові вулиці – 150 м;
- дороги в науково-виробничих, промислових і комунально-складських зонах – 200 м.

Пішохідні переходи на перехресті під час нового будівництва та реконструкції, як правило, влаштовують до початку заокруглення крайки проїзної частини.

Бордюр в місцях стику тротуару та/або велосипедної доріжки з пішохідним переходом та/або велосипедним переїздом повинен бути в один рівень, за відповідного обґрунтування допускається підвищення бордюру не більше ніж на 2 см.

На острівцях безпеки з обох боків повинні бути встановлені спеціальні попереджувальні тактильні смуги по всій ширині пішохідного переходу. Розташування спеціальних попереджувальних тактильних смуг аналогічно їх розташуванню перед пішохідним переходом на тротуарах і повинно відповідати додатку В ДСТУ ISO 23599.

Мінімальна ширина острівця безпеки в місці пішохідного переходу повинна бути не менше ніж 2,0 м, у стислих умовах – 1,5 м. Мінімальна довжина повинна бути не менше ніж 8,0 м, у стислих умовах – 4,0 м. Острівець безпеки може влаштовуватись на розділювальній смузі або шляхом звуження смуг руху до 2,75 м (за умови наявності не менше ніж двох смуг руху в одному напрямку) та вигину осі смуги руху.

Острівці безпеки повинні відрізнятись за матеріалом покриття, фактурою або кольором. Повинні бути, як правило, піднятими над проїзною частиною з можливістю безперешкодного пересування осіб на кріслах колісних та інших маломобільних груп населення, передбачивши при цьому пониження бордюру до рівня проїзної частини або відсутність центральної частини острівця. Повинні бути виділеними дорожньою розміткою згідно з ДСТУ 2587.

Ширина ділянки для руху пішоходів та велосипедистів на острівцях безпеки повинна бути не менша ніж ширина пішохідного переходу чи велосипедного переїзду.

Пішохідні переходи в різних рівнях повинні мати спеціальні пристрої для руху маломобільних груп населення: пандуси, підйомники або ліфти.

Коефіцієнт зчеплення дорожнього покриття магістральних доріг та магістральних вулиць повинен становити не менше ніж 0,5, а для вулиць і доріг місцевого значення – не менше ніж 0,4. Вимірювання проводяться згідно з ДСТУ 8746 в обсязі не менше ніж п’ять вимірів на 1 км по кожній смузі руху. При цьому не більше ніж 10 % результатів вимірів можуть мати відхили від встановленого значення в бік зменшення до 0,02. Коефіцієнт ущільнення асфальтобетонних сумішей у шарах дорожнього одягу тротуарів та ділянок проїздів, важкодоступних для роботи дорожніх котків, повинен бути не менше ніж 0,96.

Вимірювання нерівностей покриття, в залежності від типу дорожнього одягу, потрібно здійснювати по всіх смугах руху в обох напрямках згідно з ДСТУ 8745. Показники не повинні перевищувати значень, наведених у таблиці 8.2. Для забезпечення нормативного показника рівності під час влаштування покриття на магістральних дорогах безперервного руху, як правило, застосовують перевантажувач. На інших магістральних дорогах і магістральних вулицях, а також під час влаштування інших конструктивних шарів дорожнього одягу, перевантажувач застосовують за потреби.

Бруківку, фігурні елементи мощення потрібно влаштовувати на основі з щебеневих матеріалів, неукріплених або укріплених мінеральним в’яжучим, товщиною в залежності від призначення покриття.

Сполучення дорожнього одягу проїзної частини з тротуаром або газоном виконують встановленням бортового каменю, типи якого визначають згідно з ДСТУ Б В.2.7-237 та ДСТУ Б В.2.7-246, з організацією водовідведення.

У разі садибної забудови, а також у парках, скверах тощо допускається влаштування польового профілю з відкритою водовідвідною мережею. У таких випадках потрібно передбачати заходи із забезпечення безпеки руху пішоходів.

Дощоприймальні колодязі потрібно встановлювати в понижених точках водовідвідних лотків, на перехрестях зі сторони притоку води до смуги пішохідного руху, на виїздах із дворів, кварталів, між перехрестями поза проїзною частиною.

Решітки дощоприймальних колодязів допускається розміщувати у місцевих розширеннях проїзної частини та поряд з посадковим майданчиком зупинки маршрутного транспорту.

Під час проєктування вулиць потрібно передбачати можливість проведення заходів із видалення снігових та льодяних утворень.

Для запобігання розмиву газонів і укосів земляного полотна на ділянках вулиць та доріг з поздовжнім похилом більше ніж 30 ‰, з насипами висотою більше ніж 2 м, у місцях увігнутих кривих у поздовжньому профілі менше ніж 8000 м потрібно передбачати влаштування поздовжніх водовідвідних лотків та інших споруд для збору та відведення поверхневої води з проїзної частини.

Норма середньої яскравості або середньої освітленості покриття проїзної частини в межах розв'язок в різних рівнях повинна відповідати освітленню магістральної дороги чи магістральної вулиці, на якій вона розташована.

У разі розміщення опор на центральній розділювальній смузі шириною не більше ніж 5 м потрібно влаштовувати огородження дорожнє металеве бар'єрного типу з поступовим зниженням поверхні балок початкових та кінцевих ділянок до поверхні розділювальні смуги або дорожнього покриття.

Викладені у нових редакціях:
- Таблицю 6.1 “Розв'язки в одному рівні (перехрестя) за організацією та інтенсивністю учасників ринку”.
- Таблицю 8.1 “Тип покриття для конструкцій нежорсткого дорожнього одягу”.
- Таблицю 8.2. “Для забезпечення нормативновного показника рівності”

З текстом документа можна ознайомитись за посиланням:www.minregion.gov.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com