Новини

20 вересня 2022 року Конфедерація будівельників України взяла участь у черговому засіданні робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна»
4 жовтня 2022 року, 16:55

Розпочинаючи зустріч Кетіл Тоннінг, керівник робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна» та почесний Президент FIEC привітав всіх присутніх та розповів про налагодження зв'язків з Групою підтримки України Європейської Комісії (SGUA), яка проявила зацікавленість у діяльності цільової групи.

Групу цікавить, що наразі зроблено в Україні для подальшої відбудови, а саме, що стосується впровадження будівельних норм Європейського союзу (ЄС). Це потрібно для того, аби краще розуміти потреби України та чим саме SGUA може приєднатися до допомоги.

Зазначалося, що саме звіт Світового банку й буде фундаментом для фінансування відбудови України.

До зустрічі також долучилися European Federation of Building and Woodworkers (EFBWW), Committee for European Construction Equipment (CECE), European Engineering Consultancies (EFCA), Union Europäischer Gerüstbaubetriebe (UEG), які вирішили приєднатись до робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна». У ході своїх презентацій асоціацій представники повідомили, що охоче доєднаються до майбутньої відбудови України.

Щодо фінансування. Доменіко Кампогранде, генеральний директор FIEC, вважає, що не буде єдиного джерела фінансування, адже до відновлення приєднаються не лише європейські компанії, а й загалом міжнародні.

“Фінансування - є одним з ключових питань майбутньої відбудови. Наразі все знаходиться на рівні визначення і наступні два місяці мають стати вирішальними у цьому питанні“, - наголосив Кетіл Тоннінг, керівник робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна» та почесний Президент FIEC.

Лев Парцхаладзе, Президент КБУ зазначив, що Україна нещодавно звільнила майже всю Харківську область, що дійсно тішить. Проте українці не очікували, якими величезними можуть бути збитки, завдані російськими загарбниками.

“Зокрема, завдяки підтримці Європейського Союзу (ЄС) Україна з кожним днем стає сильнішою і ворог це розуміє. Ракетні обстріли рф наразі направлені на важливу інфраструктуру, понад 90% всіх об'єктів Харківщини зруйновані”, - повідомив Лев Парцхаладзе.

Він повідомив, що Європейський інвестиційний банк виділив Україні 1,59 млрд євро, які направлені на 6 із 25 областей України і наразі йде конкурсний відбір об'єктів. Це приклад гарного досвіду, що працював і раніше.

За словами Лева Парцхаладзе, такий крок - “перша ластівка”, що направлена на відновлення України.

Окремо Президент КБУ зазначив, що Конфедерація зацікавлена у формуванні реєстру (списку) європейських будівельних компаній, які:
- готові імпортувати будівельні матеріали до України;
- готові розмістити власне виробництво будівельних матеріалів України;
- зацікавлені у роботі на українському ринку в рамках майбутнього відновлення України.

Лев Парцхаладзе запросив європейський бізнес приєднатись до Recovery Forum Ukraine 2022, що відбудеться 19 жовтня в Києві за підтримки Міністерства розвитку громад та територій, Міністерства інфраструктури України та Фонду енергоефективності.

“Відомо, що Україна готується до вступу до ЄС, тому вже є ініціативи з проведення навчальних курсів, підвищення кваліфікації”, - зазначив Доменіко Кампогранде.

Потрібно наразі зрозуміти, у яких саме направленнях зацікавлені українські будівельники і вже розпочати процес.

У ході засіданні робочої (цільової) групи FIEC-EIC «Україна» учасники вирішили, що #КБУ збере інформацію по тим напрямках, в яких зацікавлені фахівці і безпосередньо передасть до FIEC, аби узгодити подальші кроки.

Наступне засідання планується 17 листопада 2022 року.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com