Новини

Сьогодні, 4 жовтня 2022 року, за ініціативи народного депутата України, голови підкомітету з питань будівництва та проектування Олега Дунди та народного депутата України, голови підкомітету з питань технічного регулювання і ціноутворення у будівництві, енергоефективності у будівельній галузі Івана Юнакова у профільному комітеті ВРУ відбулось обговорення запровадження будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технологій)
4 жовтня 2022 року, 19:00

Головна мета зустрічі: належна підготовка законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження будівельного інформаційного моделювання (ВІМ-технології) на всіх етапах життєвого циклу об'єктів та науково-технічного супроводу об'єктів, удосконалення процедури обстеження об'єктів, прийнятих в експлуатацію в установленому законодавством порядку» (реєстр. № 6383 від 06.09.2022), який готується до другого читання, з урахуванням позицій усіх зацікавлених сторін.

“Всі ми розуміємо, що прийнятий у першому читанні законопроєкт потребує врегулювання деяких питань, адже розроблявся він ще до війни. Сьогодні зможемо подивитись на документ під новим кутом та зібрати всі пропозиції та зауваження від будівельної спільноти”, - зазначила Наталія Козловська, заступниця Міністра розвитку громад та територій України.

Під час обговорення учасники неодноразово наголошували, що BIM-модель - це реальна можливість зменшити помилки в будівництві. Проєктування з такими технологіями дійсно економить час та при виході якісний результат.

Андрій Клочко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування подякував за ініціативу проведення такої зустрічі та окремо законотворцям законопроєкту щодо впровадження будівельного інформаційного моделювання.

“Цифрові технології змінюють наше життя на краще. BIM-технології - це свого роду айфон у будівництві. Я впевнений, що в майбутньому не тільки спорудження державних будівель, а й приватного сектору активно використовуватимуть такі технології. Адже це, своєю чергою, підвищить якість та сприятиме збереженню “людського ресурсу”.

Отже, наразі необхідно обговорювати всі проблеми, котрі можуть виникнути при впровадженні BIM-технологій”, - зазначив Андрій Клочко.

Водночас на обговоренні Юрій Кривохатько, представник компанії Ukrainian BIM Community, презентував пропозиції до зміни тексту законопроєкту №6383, які напрацьовувались у співпраці з КБУ під час робочих зустрічей з представниками бізнесу, які практично використовують BIM-технології в роботі.

“Головне питання зараз, щоб слово BIM взагалі з'явилося на законодавчому рівні і відповідало міжнародним стандартам ISO без усіляких інтерпретацій, а особливо щодо життєвого циклу. А далі вже можна поетапно рухатися від збору вихідних даних, до управління тощо”, - додав Олександр Канівець, директор ASKansulting, члена Ради директорів #КБУ.

Запрошені учасники активно долучалися до дискусії, висунули низку зауважень, аби якісно підготувати законопроєкт до прийняття у другому читанні.

“Більшість учасників турбує питання вартості, адже працювати за новітніми технологіями зможуть лише заможні майстерні”, - акцентував Іван Юнаков.

Народний депутат України за підсумками дискусії також виділив наступні пункти:
- має бути державна програма, аби кожен зміг навчитися і дозволити купити програми;
- проєктні послуги мають коштувати значно більше, адже не може бути, щоб організації обиралися за найнищою ціною;
- потрібно розробити порядок та стандарт передачі BIM-моделі, щоб зберегти авторське право на модель й загалом на архітектурне рішення.

“На мою думку, саме такі фахові дискусії мають бути перед прийняттям важливого закону” - резюмував Іван Юнаков.

Повний запис обговорення за посиланням: www.youtube.com/watch

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com