Новини

Щодо Зміни №3 ДБН В.2.3-15:2007 “АВТОСТОЯНКИ І ГАРАЖІ ДЛЯ ЛЕГКОВИХ АВТОМОБІЛІВ”, що набула чинності з 1 вересня 2022 року
5 жовтня 2022 року, 18:00

Частина 3.

Частина 1 за посиланням: https://bit.ly/3T0sgBl

Частина 2 за посиланням: https://bit.ly/3rx9R3z

Відтак змінами до ДБН передбачено наступне:

Щодо підрозділу даного даного ДБН “Електропостачання та електрообладнання гаражів“.

Електроприводи ліфтів та інших механізованих пристроїв для переміщення автомобілів, електроприводи механізмів відкриття воріт без ручного приводу повинні бути виконані за ІІ категорією надійності. Решти споживачів технологічного обладнання – за ІІІ категорією надійності.

Водночас термінологію Додатку Б даного ДБН доповнено та викладено в новій редакції:

- Автостоянка (парковка) – спеціально обладнаний відкритий майданчик (площадка) для постійного або тимчасового зберігання легкових автомобілів та інших мототранспортних засобів.
- Гараж (паркінг) –будинок (будівля, споруда), частина будинку (будівлі, споруди) або комплекс будинків (будівель, споруд) з приміщеннями для постійного або тимчасового зберігання легкових автомобілів та інших мототранспортних засобів, з постами для ремонту та технічного обслуговування або без них.
- Акумуляторна система накопичування електроенергії (АСНЕ) –згідно з 3.4.3 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021.
- Гараж рампового типу – багатоповерховий надземний або підземний гараж, в якому для в’їзду/виїзду автомобілів на різні рівні приміщень зберігання використовуються рампи (пандуси) або похилі міжповерхові перекриття. Можуть додатково обладнуватись вантажними ліфтами та механізованими паркувальними модулями (МПМ).
- Електромобіль, EV, електричний дорожній транспорт (electric road vehicle) – згідно з 3.4.1 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021.
- Зарядка (charging) – згідно з 3.1.8 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021.
- Зарядна станція для електромобілів (EV charging station) – згідно з 3.1.5 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021.
- Механізований паркувальний модуль (МПМ) – пристрій (споруда) для зберігання автомобілів у декілька ярусів або декілька рядів, транспортування автомобілів з посадкового ярусу/ряду до місця зберігання і в зворотному напрямку виконується шляхом переміщення платформ з автомобілями у вертикальному та/або в горизонтальному напрямі в межах одного функціонального блоку (секції) без участі водія за командою з пульта управління. Можуть мати різні способи переміщення платформ з автомобілями (карусельного типу, пазлового типу, консольного типу тощо), а також незалежний або залежний спосіб паркування. МПМ з незалежним способом паркування – дозволяє приймати автомобілі на паркування та видавати їх з місць паркування в будь-якому порядку, незалежно від зайнятості автомобілями платформ посадкового ярусу. МПМ із залежним способом паркування – дозволяє приймати автомобілі на паркування та видавати автомобілі з місць паркування на ярусах, відмінних від посадкового, за умови наявності вільної платформи на посадковому ярусі.
- Підіймач відкритого типу – механізм переміщення транспортних засобів по вертикалі (між ярусами) в автоматизованих та механізованих гаражах. Обладнується також механізмами передачі транспортного засобу в горизонтальній площині на місця зберігання або на рухому платформу для подальшого транспортування до місця зберігання. Конструктивно виконується без ліфтової шахти.

Режими зарядки– згідно з 5.7 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021), який складається з:
- Режим 1 – згідно з. 6.2.1 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021
- Режим 2 – згідно з 6.2.2 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021
- Режим 3 – згідно з 6.2.3 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021
- Режим 4 – згідно з 6.2.4 ДСТУ EN IEC 61851-1:2021

Обладнання для заряджання електромобілів з декількома виходами можливо класифікувати як таке, що підтримує більше одного режиму.

В нових редакціях викладено наступне (ілюстрації прикріплено нижче):
- Додаток В (довідковий) “ОСНОВНІ ТИПИ ГАРАЖІВ”
- Додаток Г (довідковий) “ОСНОВНІ ГАБАРИТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЛЕГКОВИХ АВТОМОБІЛІВ І МІКРОАВТОБУСІВ 1 КАТЕГОРІЇ”

ДБН доповнено (ілюстрації прикріплено нижче):
- ДОДАТОК К (довідковий) “КЛАСИФІКАЦІЯ ТИПІВ ГАРАЖІВ”
- ДОДАТОК Л (довідковий) “СХЕМА ФУНКЦІОНУВАННЯ МЕХАНІЗОВАНОГО ПАРКУВАЛЬНОГО МОДУЛЯ (МПМ) З НЕЗАЛЕЖНИМ СПОСОБОМ ПАРКУВАННЯ”

З текстом документа можна ознайомитись за посиланням: www.minregion.gov.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com