Новини

Олена Шуляк, Голова партії “Слуга Народу”, заступниця Голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування в ефірі "Сніданку з 1+1" розповіла, як саме держава працюватиме із заявками щодо пошкодженого майна
10 жовтня 2022 року, 09:30

В Україні ще до війни 4 млн м² житлового фонду вважалися застарілим. Наразі в аварійних будинках жило понад 11 тис. українців. З метою покращення житлових умов та виходу на нові європейські стандарти нещодавно у Парламенті ухвалили Закон про реконструкцію застарілого житла, який готується до другого читання.

“Це закон про те, яким чином місцева влада буде організовувати процес комплексного відновлення застарілих квартир. Я гадаю, що потрібно ще декілька місяців для розроблення “нормативки” й закон може працювати, але важливо прописати чіткі алгоритми роботи як діяти місцевій владі, інвесторам, як проходять громадські обговорення та що робити людям”, - пояснила Олена Шуляк.

Вона пояснила, як планують надавати житло:
- квартира в іншому багатоквартирному будинку;
- рівноцінна квартира в майбутньому будинку.

Чи буде даний законопроєкт дотичним до відбудови?

За останніми даними, в Дію надійшло 267 тисяч заявок від українців, які втратили нерухоме майно. Це більш ніж 19 мільйонів м². Більшість із них повністю зруйновані, інші – пошкоджені лиш частково. За словами Олени Шуляк, щоб відновити цей об'єм пошкодженого майна, знадобиться приблизно 2 роки.

“Це не остаточні цифри, тому що це ті люди, які мають доступ, або мають інформацію про своє житло. Вони могли внести такі дані до Дії. Але ці 19 мільйонів можуть перетворитися на більшу кількість”, – пояснила вона.

Наразі таке житло ділять на 2 категорії:
- зруйноване;
- те, яке можна відремонтувати.

Також у Парламенті активно обговорюють заходи, направлені на компенсацію зруйнованого житла. Олена Шуляк зазначила, що у державний бюджет 2023 року закладуть відповідні фінанси та механізми, аби українці змогли використати компенсацію держави, не чекаючи репарації та якомога швидше отримати нове житло.

“Це будуть нові гроші. Ти їх будеш отримувати у вигляді, скажімо, віртуальних грошей і зможеш використати їх безпосередньо на придбання метрів квадратних”, – розповіла Голова партії “Слуга Народу”.

Вона додала, що держава дасть повну свободу дій щодо вибору майбутнього житла, а людина, яка звернулася за компенсацією, зможе купити нерухомість "не за місцем прописки". Це допоможе швидше адаптуватися тим, хто переїхав у інші регіони країни або переніс свій бізнес.

Повне інтерв’ю за посиланням: www.youtube.com/watch

Деталі інтерв’ю за посиланням: realestate.24tv.ua

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com