Новини

19 жовтня 2022 року відбувся стартовий онлайн-брифінг Ініціативи «EE-JUMP» – енергоефективність для журналістів, університетів, муніципалітетів від професіоналів
26 жовтня 2022 року, 11:00

Захід відбувся в рамках Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії.

Ініціатива «Енергоефективність для журналістів, університетів, муніципалітетів від професіоналів» спрямована на створення передумов для впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження в Україні, ефективну співпрацю та координацію між державними установами, місцевою владою, громадськими організаціями, експертним середовищем та представниками бізнесу, які сприятимуть розробці енергоефективної політики, підходів та заходів в Україні, зокрема, через просування успішних енергоефективних проєктів та освітніх програм.

Онлайн-брифінг, присвячений офіційному запуску ініціативи «Energy Efficiency–JUMP» розпочала президент Громадської спілки "Бізнес за партнерство" Жанна Пацьора, яка наголосила на важливості теми енергоефективності, особливо в воєнний час.

«Наша мета - це прагнення торкнутися серця кожного учасника цього проєкту і трансформувати його ставлення до цієї теми в тренд для нашого суспільства, а це енергоефективна та енергонезалежна Україна!» - підкреслила вона.

Директорка проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», (GIZ) GmbH Іма Хренова-Шимкіна привітала учасників заходу та закликала об'єднати зусилля влади, бізнесу та професійної спільноти будівельників, освітян та громади задля відновлення країни.

Зокрема, пані Іма зазначила: «Ми повинні формувати візію, якою новою країною ми хочемо жити, в нас є шанс відбудуватись на нових принципах. Ми бачимо Україну «зеленою», енергоефективною, енергетично незалежною та успішною. Для цього ми хочемо розширити коло наших однодумців, сформувати відкриту дискусію, напрацювати інновації, які будуть запорукою швидкого відновлення нашої країни».

Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк наголосив на важливості інформування суспільства щодо теми енергоефективності: «Сьогодні важливо щоб про енергоефективність говорили не тільки політики, тому що люди довіряють політикам менше ніж ЗМІ, освітянам, громадським діячам. Важливо, щоб про енергоефективність почали більше писати та розповідати і журналісти, і освітяни, і експерти».

Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський підкреслив необхідність залучення представників ЗМІ та освітян до інформування та висвітлення темпів впровадження енергоефективних заходів.

Він підкреслив: «У нас крім військового є ще енергетичний фронт. За допомогою такого напрямку, як енергоефективність, ми маємо якнайшвидше відокремитись від нашого недружнього сусіда і перемогти у війні».

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Валерий Безус наголосив: «Свідомість і усвідомлення - є основою розвитку енергоефективності і, відповідно, свідомість має бути, зрештою, в країні сформована. Від того, як вона буде сформована, буде залежати прогрес».

Президент Громадської спілки «Бізнес за партнерство» Жанна Пацьора під час презентації Ініціативи «EE-JUMP» зазначила основні напрямки проєкту, а саме:
- створення навчального центру спільно з Конфедерацією будівельників України для підготовки спеціалістів у сфері енергоефективності;
- створення мережі журналістів та об’єднання інформаційних менеджерів у громадах навколо теми енергетичної безпеки України;
- співпраця з архітекторами і архітектурними студіями для проведення архітектурного конкурсу на кращий творчий проєкт «зеленої» школи.

Пані Жанна підкреслила успішний досвід співпраці з Національною спілкою журналістів України, Національною спілкою Архітекторів України та Асоціацією міст України й поділилась планами щодо майбутніх заходів в рамках Ініціативи «EE-JUMP»: «Ми плануємо провести прес-тури, під час яких буде можливість познайомитися з фанатами теми енергоефективності в громадах, обмінятися думками і створити матеріали, які зацікавлять наше суспільство».

Лідерка компонента «Професійні кваліфікації» проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», GIZ GmbH Ірина Юр’єва окреслила основні напрямки роботи компонента «Професійні кваліфікації»: «Ми плідно співпрацюємо з колегами над реформами, законодавством, з освітніми проєктами, професійними асоціаціями над створенням умов для того, щоб освіта, просвіта і тема енергоефективності була ефективною та цікавою».

Учасників стартового онлайн-брифінгу ініціативи «EE-JUMP» привітали партнери проєкту:
- Голова Національна спілка журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко (Sergiy Tomilenko)
- віце-президент Національна Спілка Архітекторів України - НСАУ, Голова архітектурної палати України Олег Пікущенко
- виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України» Олександр Слобожан.

Під час виступу Сергій Томіленко підкреслив основні пріоритети діяльності НСЖУ: «Наш пріоритет, як спілки журналістів України - доступ журналістів до джерел інформації, розширення цього доступу, професіоналізація засобів масової інформації. Саме зараз ключовий пріоритет - це допомога колегам у біді. З цією метою ми створили Центр журналістської солідарності».

Олег Пікущенко зазначив ключову роль НСАУ у конкурсі на кращу «зелену школу» та розповів про етапи конкурсу “RESET”. Він звернув увагу на особливе значення для громад шкільної тематики: «З одного боку потрібно забезпечити можливість мати належну освіту для дітей в громадах, а з іншого - зменшити навантаження на економічні спроможності утримання соціальної сфери».

Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціації міст України» Олександр Слобожан подякував організаторам онлайн-брифінгу за можливість поділитись досвідом співпраці з німецькою урядовою компанією GIZ GmbH та Громадською спілкою «Бізнес за партнерство». Зокрема, пан Олександр зазначив: «Для нас дуже важливо налагодити партнерство не тільки в сфері енергоефективності, а і в інших сферах взагалі, тому що потім опосередковано громади починають співпрацювати одна з одною, з представниками міжнародних фінансових організацій, з іноземним та вітчизняним бізнесом».

Президент Конфедерації будівельників України, Лев Парцхаладзе записав відео звернення для учасників онлайн-брифінгу, в якому зазначив важливість теми заходу та Ініціативи «EE-JUMP» в цілому.

Лев Парцхаладзе наголосив: «Ми зацікавлені об’єднати зусилля з компонентом “Професійні кваліфікації” Проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, GIZ GmbH задля перекваліфікації спеціалістів. Конфедерація будівельників України допоможе сформувати тренд спеціалістів, які будуть носіями принципів енергоефективного будівництва».

Президент Громадської спілки «Бізнес за партнерство» Жанна Пацьора подякувала учасникам онлайн-брифінгу «Енергоефективність для журналістів, університетів, муніципалітетів від професіоналів» за цікаві доповіді та обмін думками.

Організатор заходу: Громадська спілка «Бізнес за партнерство» в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини.

Захід відбувся за підтримки: Міністерства розвитку громад та територій України (Мінрегіон), Міністерство освіти і науки України, Міністерство енергетики України.

При партнерстві: Національної спілки архітекторів України, Національної спілки журналістів України, Асоціації міст України, Конфедерації будівельників України.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com