Новини

Огляд ринку складської нерухомості Києва (3 квартал 2022 року) від компанії CBRE Ukraine, члена КБУ
3 листопада 2022 року, 11:30

Так, обсяг валового поглинання склав 42 600 кв.м (-34% кв/кв), де половину обсягу становила угода з оренди ритейлера Фокстрот. У CBRE Ukraine повідомили, що орендна активність в основному зумовлена ротацією існуючих компаній з пошкоджених складів, а також компаніями, що мігрують зі східних регіонів України або повертаються до Києва із західної частини країни.

Загальний обсяг пропозиції в Київському регіоні збільшився на 3% кв/кв до 1,4 млн кв.м, оскільки в 3 кварталі 2022 року було введено в експлуатацію близько 45 500 кв.м нових об'єктів. Водночас введення в експлуатацію нових масштабних об'єктів пізніше цього року не очікується.

Станом на кінець третього кварталу середня вакантність досягла 6,8% (+3,9 п.п. кв/кв) переважно через скорочення площ орендарями, які впроваджували стратегії оптимізації витрат.

Орендні ставки в національній валюті залишилися в цілому незмінними, а ставки, деноміновані в доларах США, знизилися приблизно на 20%, внаслідок девальвації національної валюти. Знецінення національної валюти також вплинуло на основні умови договорів оренди і практика встановлення орендних ставок у гривні стала більш поширеною.

“Орендодавці продовжували пропонувати спеціальні умови та знижки на оренду для збереження рівня заповнюваності об'єктів, особливо для існуючих орендарів, які можуть розглядати варіанти переїзду. Обсяг умов та знижок є дуже індивідуальним і залежить від розміру об'єкта, загальної вакантності, місця розташування та класу нерухомості”, - говорять у CBRE Ukraine.

Тривання військових дій в Україні та існуючий рівень ризиків у регіоні є неприйнятно високим для деяких орендарів. Тому пріоритетними локаціями для міграції бізнесу стають інші регіони.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com