Новини

Верховна Рада України задовольнила заявку про відставку Олексія Чернишова з посади Міністра розвитку громад та територій України
4 листопада 2022 року, 14:30

На своїй фейсбук сторінці Олексій Чернишов поділився спільними досягненнями роботи за період його роботи на посаді Міністра.

Йдеться про:

Реформа децентралізації

Європарламент визнав її однією з найуспішніших в Україні. Затверджено новий адміністративно-територіальний устрій країни. Місцева влада отримала частину повноважень центральних органів та додаткові фінансові ресурси, а отже, нові можливості для розвитку.

Регіональна політика

Для сталого розвитку регіонів, затвердили Державну стратегію регіонального розвитку до 2027 року і реформували Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР), який став потужним інструментом реалізації інвестиційних програм і проєктів.

Реформа у сфері містобудування та архітектури

Ліквідували корумповану ДАБІ та створили прозору ДІАМ (Державна інспекція архітектури та містобудування України), максимально спростивши процедури у галузі будівництва та перевівши основні послуги в режим онлайн.

Прийнято реформаторський Закон України “Про енергетичну ефективність”

Перезавантажено роботу Фонду енергоефективності: сформовано нове правління, реалізуються нові проєкти, активно залучаються кредити та гранти від закордонних партнерів.

Прихисток українців, які втратили житло

Розроблено та реалізовано соціальну програму “Прихисток”, яка передбачає компенсацію за комунальні послуги для тих, хто надав безкоштовний притулок для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Понад 700 тисяч українців наразі розміщено за програмою та понад 380 млн грн компенсовано господарствам за їх розміщення.

Сьогодні Мінрегіон за підтримки польського Уряду зводить модульні містечка для безкоштовного тимчасового розміщення переселенців. Уже відкрито 12 таких містечок, де наразі заселено та проживають понад 3,6 тисячі людей.

Проходження опалювальних сезонів

В умовах зростання цін на енергоносії стабільний опалювальний сезон був викликом два останні роки поспіль. Надскладна підготовка до цьогорічного воєнного опалювального сезону ще раз довела, що сила у єдності.

“Спільно з місцевою владою максимально оперативно відновлюємо роботу об’єктів критичної інфраструктури. Українці будуть з теплом цієї зими, чого б це не коштувало!” - наголосив Олексій Чернишов.

Оцінка збитків війни

Спільно зі Світовим банком та Єврокомісією зроблено першу комплексну оцінку наслідків війни у 20 секторах – звіт RDNA. Вона дає розуміння про обсяги втрат, яких зазнала Україна та обсяг потреб, які вже сягають понад 349 млрд євро.

А ще в переліку – створення програми невідкладного відновлення України, ліквідація наслідків бойових дій, постійний збір даних про критичні потреби громад у воєнний час, залучення міжнародних донорів, меценатів та благодійних організацій до якнайшвидшого відновлення країни.

“Позаду – багато хороших результатів. Попереду – ще більше викликів. Але головне, це – Перемога України, яку ми далі, кожен на своєму місці, будемо наближати з усіх сил!”, - зазначив Олексій Чернишов на своїй фейсбук сторінці.

Дякуємо Олексію Чернишову за роботу на посаді Міністра розвитку громад та територій України й плідну співпрацю з КБУ, а також вітаємо з новим призначенням.

P.S. А вже сьогодні, 4 листопада 2022 року, набуло чинності розпорядження Кабміну “Про призначення Чернишова О. М. головою правління акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com