Новини

Щиро дякуємо всім, хто доєднався до обговорення можливостей державної іпотечної програми “єОселя” для розвитку будівельного ринку під час бізнес-зустрічі керівництва Укрфінжитло та членів #КБУ - девелоперів та банків, яка відбулась 2 листопада, в Generator Coworking
4 листопада 2022 року, 17:00

“Я вважаю, що головним інструментом запуску будівельного ринку є іпотека. Адже важливо, щоб громадяни мали можливість придбати доступне житло. Наразі триває багато дискусій щодо іпотечного кредитування й тому КБУ організувала зустріч з керівництвом “Укрфінжитло”, аби дізнатись про нову програму “єОселя”. Сьогодні головна задача будівельного бізнесу - мінімізувати питання щодо нової іпотечної програми та прискорити процес отримання кредитів”, - зазначив Лев Парцхаладзе, Президент КБУ.

Заступник Голови Ради директорів #КБУ, Голова Комітету з питань фінансової, банківської та інвестиційної діяльності, Голова Правління Глобус Банку, члена Ради директорів КБУ, модератор зустрічі Сергій Мамедов повідомив, що тема іпотеки завжди цікавить банківські установи.

“Коли видаєш кредит людині і вона купує квартиру - ти бачиш ті очі, що горять, той позитив, що вона випромінює, то всі труднощі й проблеми, які виникають після вже не мають великого значення. Головне - бачити радість громадян”, - розповів Сергій Мамедов.

Він додав, що цього року було прийнято рішення щодо запуску іпотечної програми “єОселя”. На його думку, це унікальна програма. Адже вона поєднала в собі, зокрема, й ті напрацювання, що були стосовно схеми компенсації та підходу до соціальних груп.

“Глобус банк, своєю чергою, зацікавлений розвивати свій іпотечний напрямок в рамках програми “єОселя”, - наголосив Сергій Мамедов.

Андрій Тарасенко, керівник Дирекції кредитних операцій “Укрфінжитло” розповів про фіксовану ставку, умови та цифрову заявку програми “єОселя”.

Так, умови участі наступні:
- громадяни України;
- від 18 років на дату оформлення кредиту до 70 років на дату погашення;
- платоспроможні;
- не мають у власності нерухомості, або її площа* не більша 52,5 м² на одну особу +21 м² на кожного наступного члена сім’ї;
- не фігурують в санкційних списках;
- не є учасниками інших державних програм по забезпеченню житлом.

*нерухомість, що розташована в районі проведення бойових дій та на території, яка перебуває в тимчасовій окупації або оточенні, НЕ ВРАХОВУЄТЬСЯ

Вимоги до житла:
- квартира в багатоквартирному житловому будинку (майнові права на квартиру, що будується*), крім державної/комунальної власності;
- площа: не більше, ніж 52,5 м² на 1 особу + 21 м² на кожного наступного члена сім'ї додатково;
- розташування на території України, за винятком тимчасово окупованої території та районів бойових дій;
- житло в обласних центрах має бути здане в експлуатацію менше ніж 10 років тому;
- підлягає обов’язковому страхуванню.

*будівництво якого фінансується у порядку, визначеному законодавством, зокрема, (але не виключно) шляхом укладення договору купівлі-продажу майнових прав на житло (в тому числі попереднього договору купівлі-продажу, договору купівлі-продажу деривативу, базовим активом якого визначено майнові права на житло), інвестування в будівництво житла, участі у фонді фінансування будівництва, та передаються в іпотеку кредитору у порядку, визначеному законодавством, для забезпечення виконання позичальником зобов’язань за укладеним кредитним договором.

Щодо статистики поданих заяв станом на проведення бізнес-зустрічі:

Всього подано 14 774 заявок, з них 71% військові та силовики, 13% медики, 12% вчителі, 4% науковці. Якщо говорити про регіони, то лідерами є місто Київ (близько 4000), Київська обл. (близько 1500), Львівська обл. (близько 1000) та інш.

Окремо Андрій Тарасенко виділив питання для обговорення щодо взаємодії між забудовником та банком при кредитуванні в об’єктах будівництва, що прийняті в експлуатацію, серед яких:
Яка процедура та вимоги банків до акредитації об’єктів будівництва, що прийняті в експлуатацію?
Які схеми продажів банки розглядають при кредитуванні в об'єктах будівництва, що прийняті в експлуатацію (продаж майнових прав на квартири / квартир із зареєстрованим правом власності) та які існують ризики банків?

Опісля відбулась активна й жива дискусія у колі представників банків, девелоперів та інших представників будівельного сектору зі всієї України. Адже заходом було передбачено два формати участі: онлайн та офлайн.

Матеріали заходу було надіслано всім учасникам заходу та членам КБУ.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com