Новини

Компанія Ковальська, член Ради директорів КБУ, вводить в експлуатацію нові кампуси UNIT.City
7 листопада 2022 року, 12:30

Компанія Ковальська, член Ради директорів #КБУ, вводить в експлуатацію нові кампуси UNIT.City

Незважаючи на виклики, компанія зуміла завершити будівництво двох кампусів UNIT.City – B04 та В06. А вже скоро в нові офіси заселяться перші резиденти.
В04 та В06 – це офіси бізнес-класу, кожна з будівель має підземний паркінг та загальну площу близько 20 тис. м². Новий проєкт став повною трансформацією для компанії, адже це перша комерційна нерухомість, яку було вирішено будувати з нуля.

Старт відбувся восени 2020 року, тоді Ковальська підписала меморандум з UNIT.City на реалізацію нових кампусів. Конкурс для вибору архітектурного бюро провели взимку.
"Незважаючи на те, що був розроблений загальний концептуальний майстер-план території, міжнародний архітектурний конкурс був оголошений і його виграла студія APA Wojciechowski", – зазначає виконавча директорка Ковальської Ольга Пилипенко для Економічної Правди.

Спочатку з поляками був розроблений ескізний проєкт. А коли почався ковід, робота над безпосередньо проєктуванням перейшла в режим онлайн на три офіси – Київ, Львів, Варшава. За 6,5 місяців були завершені проєкт та робоча документація.
Що цікаво, кампуси В04 та В06 стали першим проєктом, який Ковальська реалізовувала в 3D. Для цього застосували технології ВІМ проєктування. Раніше в компанії такого досвіду не було.
"В проєкті була побудована повна цифрова копія будівлі з детальним розташуванням всіх інженерних комунікацій. Це дозволяє максимально ефективно управляти проєктом будівництва в рамках строків та собівартості. І це мінімізує помилки при будівництві фактично до нуля", – говорить Ольга Пилипенко.
Влітку 2020 року Ковальська почала працювати на будівельних майданчиках. Планувалось завершити проєкт через 1,5 роки – в березні-2022. Але розпочалася війна.

"На той момент кампуси були готові на 80-85%. Спочатку було незрозуміло, як продовжувати роботу під час війни. Але згодом у Київській області ситуація стабілізувалася, тому в травні повернули підрядників та відновили роботи. Тобто через війну прийшлося відкласти термін завершення проєкту на 5-6 місяців", – говорить СЕО Ковальської, заступник Голови Ради директорів #КБУ, Голова Комітету КБУ з питань будівельної продукції Сергій Пилипенко.
За його словами, зараз Ковальська проводить сертифікацію кампусів за стандартами Leed Gold. Таке визнання отримати вкрай складно, адже треба довести, що В04 та В06 побудовані з використанням відповідних енергоефективних матеріалів та технологій.
"Будівлі отримали клас А, згідно до норм енергоефективності. Використання нових технологій та сучасних матеріалів дозволить витрачати на 25% менше енергії та води під час експлуатації кампусів. Такі показники дуже важливі для міжнародних компаній, які захочуть орендувати офіси або купувати ці об’єкти. Адже великий бізнес завжди турбується про своїх співробітників", – зазначає керівник напрямку "Ковальська Нерухомість" Ігор Суботенко.
Щодо особливостей кампусів
Площа поверху дорівнює 1600 м. При цьому кожен поверх спроєктовано з кроком колон 8,1 м. Таке рішення дозволяє зробити простір максимально відкритим.
"На кожному поверсі резиденти отримують величезний гнучкий open space. Його можна переплановувати будь-яким чином – ділити на кімнати або взагалі лишити цілий поверх без стін. Ніяких обмежень", – розповідає Сергій Пилипенко.
Особливу увагу приділили системі подачі повітря. Згідно з розрахунками на кожному поверсі в кампусах зможуть перебувати одночасно до 300 людей. При цьому система має можливість подавати зволожене повітря в автоматичному режимі.

В кампусах встановлені енергоефективні вікна, що складаються з загартованого скла, скла із термозміцненням та триплексованого скла. Ця формула є безпечною для людей. Вікна в кампусі В06 можуть автоматично відкриватися та закриватися. Даним функціоналом керує розумна система. Наприклад, якщо вітер збільшується, система сама приймає рішення закрити вікна.
Зовнішнє освітлення в В04 та В06 – окрема тема. Підсвітка кампусів розроблена таким чином, що системою можна керувати з мобільного застосунку.
А ще в кампусах працює унікальна система безпеки. Для цього впровадили безконтактний доступ з системою розпізнавання обличчя. Крім того, під час очікування ліфту резиденти зможуть практично не пересікатися з іншими відвідувачами.
"Фахівці проводили розрахунки кілька тижнів. Тепер ліфти запрограмовані таким чином, щоб навіть о 9 ранку при повній завантаженості кампуса, жодна людина не чекала більше 20-25 секунд", – відмічає Сергій Пилипенко.
Актуальність: під час війни та після перемоги
Нові кампуси UNIT.City зможуть витримати виклики, що готує майбутня воєнна зима. Згідно з проєктом один з об’єктів буде живитися теплом тільки за рахунок електропостачання. А інший кампус має додаткове підключення до централізованої тепломережі.
"В мирний час цього достатньо для підтримки роботи офісів в комфортному режимі. Але війна – це нові випробування. Тому на випадок відключення електрики та опалення наша команда вирішила запропонувати резидентам доставити дизельні генератори. Кожна компанія буде приймати окреме рішення, адже це коштовна історія. Але якщо бізнесу потрібно забезпечити безперебійне живлення, можна поставити генератори в окремому приміщенні в паркінгу", – роз’яснює Ігор Суботенко.
Водночас під час повітряної тривоги функцію бомбосховищ будуть виконувати паркінги. При цьому люди зможуть почувати себе в таких укриттях повністю безпечно, оскільки ці споруди виконані з бетону.

В Ковальська говорять, що новими мешканцями кампусів UNIT.City стануть IT компанії, технологічні бізнеси, інноваційні інвестори: "Запит на оренду дуже високий. Перша компанія уклала договір ще минулого року і наразі приступає до інтер’єрних робіт в своєму офісі. Ми притримуємо цю новину до офіційного відкриття, бо ця компанія входить в топ-10 за ринковою капіталізацією, і відкриття її нового офісу – це дуже позитивна новина для ринку", – розповідає Сергій Пилипенко.
В Ковальська вважають, що кампуси В04 та В06 довго не втратять свою архітектурну та технологічну актуальність, адже мода на скло, алюміній, камінь, бетон вважається довговічною.
Детальніше про Unit.City за посиланням: https://www.epravda.com.ua/publications/2022/11/1/692907/
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com