Новини

07 лютого 2023 року Віце-прем'єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков під час засідання профільного парламентського Комітету заявив про основні пріорітети роботина 2023 рік
13 лютого 2023 року, 15:30

Основний фокус на 2023 рік — на потребі громад у відновленні критичної інфраструктури, розмінування деокупованих територій, а також виплаті компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло.

«Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України створено для відновлення України, що включає як управління інвестиціями, так і відновлення та посилення інституційної спроможності держави. Без ефективної та підзвітної влади у центрі та на місцях відновлення країни неможливе», — зазначив Олександр Кубраков.

Він впевнений, що виклики, які стоять перед ЗСУ на полі бою, це ключовий фактор на сьогодні, проте вже зараз потрібно працювати над створенням умов для повернення до країни громадян та бізнесу.

«Ми можемо розраховувати на це ближче до середини року, оскільки є ключові чинники, включаючи надання Україні сучасних систем ППО, а також фіналізації процесу поставок автотрансформаторів. Таким чином, буде забезпечено більш-менш стабільне постачання електроенергії. І ми точно будемо краще підготовлені до наступного опалювального сезону», — наголосив Віце-прем'єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Вже було презентовано бачення Мінвідновлення Президенту України, міжнародним партнерам, фінансовим інституціям та країнам G7. Міністерству відомо про мільярдні суми руйнувань, а наприкінці лютого буде нова оцінка Світового банку.

За словами Олександра Кубракова, щоб запобігти корупції на всіх рівнях під час відновлення об’єктів критичної інфраструктури, велика увага приділятиметься цифровізації процесу.

«Нещодавно ми створили на основі двох органів виконавчої влади Державне агентство з відновлення, яке очолив Мустафа Найєм, та яке буде підзвітне як українським громадянам, так і партнерам донорам, які вже зараз надають фінансування», — повідомив він.

Віце-прем'єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України додав, що відновлення відбуватиметься на основі системних реформ. Зокрема, містобудівної реформи, а також реформи системи державних закупівель.

«Зараз ми фокусуємося саме на програмах комплексного відновлення, оскільки будь-яке системне відновлення має ґрунтуватися на достовірних даних. Водночас ми готуємо постанову Уряду, яка дозволить гармонізувати програми та плани відновлення із законом про засади державної регіональної політики», — зазначив Олександр Кубраков.

Також він окремо виділив законопроєкт №7198 про компенсації, який може стати першим важливим кроком до грошових компенсацій для громадян, які втратили житло.

Віце-прем'єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України додав, що у межах прозорого та зрозумілого механізму громадяни зможуть обрати собі нове житло, а країна його сплатить. Держава нічого не будуватиме, не виступатиме замовником житла, а це, своєю чергою, виключить корупційні ризики.

Переглянути звернення можна за посиланням: www.youtube.com/live

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com