Новини

ПБГ "Ковальська", член Ради директорів #КБУ, невдовзі почне виготовляти будматеріали із переробленого будівельного сміття
09 лютого 2023 року, 12:45
Codebeautify.org Text to HTML Converter

ПБГ "Ковальська", член Ради директорів #КБУ, невдовзі почне виготовляти будматеріали із переробленого будівельного сміття в рамках відбудови житла у Гостомелі і таким чином приєднається до проєкту відновлення Neo-Eco Ukraine
Про це розповів заступник Голови Ради директорів КБУ, Голова Комітету КБУ з питань будівельної продукції, генеральний директор ПБГ "Ковальська" Сергій Пилипенко агенції Interfax-Ukraine.
Промислово-будівельна група "Ковальська" приєдналася до проєкту відновлення семи житлових будівель у Гостомелі, який реалізує французька компанія Neo-Eco.

️"Ми виходимо на партнерство, до якого буде активно залучено інноваційно-технологічний центр "Ковальська". Минулого тижня відбулися дуже продуктивні зустрічі з делегацією Neo-Eco. Наша лабораторія найближчим часом розпочне створення будівельних матеріалів зі зруйнованих будинків у Гостомелі", - повідомив Сергій Пилипенко.
За його словами, у пілотному проєкті Ковальська є технологічним партнером із розроблення та випробувань, а також безпосереднім виробником матеріалів із переробленого будівельного сміття.

️"Обговорюється також залучення нашої компанії як підрядника будівництва", - розповів генеральний директор ПБГ “Ковальська”.
Сергій Пилипенко зазначив, що будівлі, які постраждали від агресії рф, відрізняються за якістю матеріалів, з яких збудовані, тому важливим етапом є сортування під час розбирання руїн.
Далі до лабораторії "Ковальської" надходитимуть зразки, на основі яких компанія розробить рецептуру бетонів та інших будівельних матеріалів. Тут випробовуватимуть матеріали, виготовлені на основі переробленого будівельного сміття.
Генеральний директор групи наголосив, що напрям вторинного використання будматеріалів є перспективним і з погляду прагнення до Європейського Союзу, де ресайклінг нормативно вписаний у виробничі індустрії.

️"Ми розглядаємо перший проєкт як тестовий для розуміння, як перероблені будматеріали вписуються в ринкову бізнес-модель, у якій ми можемо адаптувати європейський досвід для українського ринку. Це важливо для швидкого, раціонального та сталого відновлення. Водночас це може дати економію, зменшити вплив відновлення на довкілля та допоможе раціонально використовувати будівельне сміття, що утворилося внаслідок масштабних руйнувань", - повідомив пан Сергій.
Він додав, що попередні розрахунки вказували, що використання, наприклад, природного щебеню в будівництві дешевше, ніж перероблених матеріалів, через витрати на сортування, транспортування тощо.

️"Багато (у процесі впровадження практики ресайклінгу – ІФ-У) залежатиме від самої технології та організації всього процесу переробки. Також є імовірність, що на державному рівні буде визначено обов'язковість використання таких матеріалів у будівництві. У такому разі це відразу стає окремим перспективним бізнес-напрямом", - пояснив Сергій Пилипенко.

Довідково:
Французька компанія Neo-Eco вже 17 років працює за принципом економіки замкненого циклу – інтеграції використаних матеріалів. За цим же принципом буде використано матеріали зруйнованих будівель у Гостомелі під час відновлення будинків.
ПБГ "Ковальська" працює на будівельному ринку України з 1956 року. Об'єднує понад 20 підприємств у сфері видобутку сировини, виробництва продукції та будівництва. Продукція представлена брендами "Бетон від Ковальської", "Авеню", Siltek та ін. Підприємства Ковальської працюють у Київській, Житомирській, Львівській, Херсонській та Чернігівській областях. Крім цього, до групи входить "Ковальська Нерухомість", яка споруджує житлові об'єкти в Києві. У її портфелі – 20 завершених житлових проєктів.

Детальніше за посиланням: https://ua.interfax.com.ua/news/economic/889626.html...
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com