Новини

В центрі столиці збудують торговий комплекс з закладом харчування, проєктуванням якого займався Олександр Кумейко
09 лютого 2023 року, 12:45

В центрі столиці збудують торговий комплекс з закладом харчування, проєктуванням якого займався Олександр Кумейко
На вулиці Хрещатик, 23-б, навпроти будівлі Київська міська державна адміністрація - КМДА, у жовтні минулого року почалася реконструкція закинутої споруди, яка раніше була рестораном «Гімалаї». Згідно з новим проєктом, будівля матиме два поверхи та не перевищуватиме дозволені вісім метрів.

Головний архітектор Олександр Кумейко, котрий займався розробкою проєкту, розповів виданню «Хмарочос» про деталі будівництва.
Архітектори відкоригували вже наявний проєкт реконструкції будівлі на Хрещатику, який був розроблений в 2014-2016 роках. Олександр Кумейко зазначив, що будівля буде двоповерховою і не поверхом більше.
Ця ділянка має скандальну історію, адже згідно з попередніми проєктами поверховість нової будівлі сягала шести поверхів. За словами архітектора, станом на сьогодні ця інформація вже не відповідає дійсності: «У нас є обмеження від Міністерства культури України – висота не більше восьми метрів. Ми це відобразили в проєкті». Розроблений проєкт реконструкції пройшов погодження і в департаменті охорони культурної спадщини, і на містобудівній раді департаменту архітектури і містобудування. Згідно з проєктом, на першому поверсі будуть торгівельні приміщення, а на другому – заклад громадського харчування.

Департамент благоустрою КМДА показав виданню перелік документів, які надав забудовник. Серед них: дозвіл ДАБІ від 2020 року (а також повідомлення від ДАБІ про зміну даних), свідоцтво про право власності, довідку-погодження від Інституту археології НАН, протокол архітектурно-містобудівної ради, експертний звіт тощо.
Є багато суперечок з приводу зовнішнього вигляду будівлі, зокрема щодо її доречності в ансамбль вулиці Хрещатик. Олександр Кумейко розповів, що в історичній забудові є два основні методи роботи: підтримання наявної історичної архітектури та метод контрасту.

️«Наша будівля має два поверхи, навколишні споруди мають більшу поверховість і через абсолютно різну масштабність, ми вирішили працювати на контрасті. В історичній забудові нейтральним рішенням щодо фасадів є використання великої кількості скла, що підтверджує європейська практика. Це рішення дозволяє максимально нейтралізувати будь-який вплив на історичну забудову. Тому було прийнято рішення зробити лаконічну форму без використання псевдоісторичних мотивів. Вона дозволяє мати свою виразність, не порушуючи історичну забудову», – пояснив вибір архітектурного рішення пан Олександр.

Раніше місцеві жителі скаржилися на повну відсутність паркування для майбутніх відвідувачів будівлі. З боку Хрещатика сюди не під’їхати, а проїзна дорога між сталінками та «Будинком із зіркою» надто вузька — і вже вщент запаркована. За словами архітектора, проєктом передбачено одне паркомісце для маломобільних груп біля будівлі, інші по вулиці Лютеранська.
При реконструкції будівель громадського призначення є вимога щодо озеленення. Ділянка біля будівлі належить місту, а отже майбутні плани щодо благоустрою території перед будівлею будуть узгоджувати з Київзеленбудом. Візуалізація благоустрою ділянки досі в розробці. На рендері зображено один із варіантів, який розглядається.

️Детальніше за посиланням: https://hmarochos.kiev.ua/.../na-hreshhatyku-znesly.../
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com