Новини

Запрацювала тимчасова інфраструктура нового пункту пропуску «Нижанковичі - Мальховіце» на українсько-польскому кордоні
14 лютого 2023 року, 09:30

Вчора, 13 лютого 2023 року, за участі Голови Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафи Найєма було відкрито тимчасову інфраструктуру на майбутньому автомобільному пункті пропуску на кордоні з Польщею – «Нижанковичі – Мальховіце». Відкриття відбулось в рамках ініційованого Президентом України проєкту «Відкритий кордон», який очолює Олександр Кубраков, Віце-прем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Це черговий об’єкт, побудований в умовах воєнного часу. Загальна вартість будівництва пункту пропуску, яке буде завершено до кінця цього року, складає 109 мільйонів злотих, які оплачує польська сторона.

Крім того, українські дорожники відремонтували автошлях Т-14-18 Нижанковичі – Дрогобич – Стрий, який веде до цього пункту пропуску. На ділянці дороги до нового пункту пропуску влаштовано, зокрема, додаткові смуги руху, металеве огородження, зовнішнє освітлення та світлофори, шлагбауми, дорожні знаки та розмітку. Вартість дорожніх робіт становить 29,57 млн. грн.

Домовленості про початок будівництва пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» було досягнуто в серпні 2022 року, і за півроку завдяки зусиллям працівників Агентства відновлення (на той момент ще Укравтодору), а також за підтримки польських колег сьогодні перевізники вже мають можливість значно спростити і здешевити логістику в цьому важливому напрямку.

Мустафа-Масі Наєм окремо висловив подяку Michał Dworczyk та керівництву Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych за підтримку і допомогу у облаштуванні пункту пропуску.

“Оформлення та пропуск порожніх вантажівок в обох напрямках вже розпочато. А згодом, по завершенню облаштування пункту пропуску, він буде відкритий для всіх типів автотранспорту. Власне, це один з багатьох проєктів Агентства відновлення на 2023 рік”, - розповів пан Мустафа.

Пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» розрахований на міжнародне переміщення автотранспортними засобами з максимально допустимою масою до 3,5 тонни та передбачає спільний контроль українських і польських митників та прикордонників.

“В умовах війни це особливо важливий для України транспортний напрямок, зважаючи на блокування морського сполучення з боку держави-агресора”, - наголосив Голова Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

А вже 15 лютого 2023 року Мустафа-Масі Наєм виступить спікером першої панелі великого міжнародного будівельного форуму RECOVERY CONSTRUCTION FORUM, який відбудеться в рамках виставки ReBuild Ukraine.

Головною метою RECOVERY CONSTRUCTION FORUM є створення платформи для подальшої комунікації між будівельними галузями країн-партнерів для прискорення відбудови України.

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com