Новини

ЄС ВИЗНАВАТИМЕ УКРАЇНСЬКІ ЕЛЕКТРОННІ ПІДПИСИ
14 лютого 2023 року, 16:00

Наприкінці минулого року Верховною Радою України був прийнятий один з найбільш значущих законів, який безумовно вплине на “електронну” співпрацю з Європейським Союзом.

Про нові можливості для українців, які перебувають в країнах Європейського Союзу та для України розповів адвокат та керівник IT/IP практики компанії Соколовський і Партнери, члена КБУ, Ігор Шевченко.

Відтак, Законом №2801-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації” внесені зміни до певних нормативних актів України. Вони стосуються імплементації міжнародної угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації. Угодою передбачено визнання електронних довірчих послуг обома сторонами. Подібну Угоду ЄС не укладав ще з жодною країною, яка не є членом ЄС.

До цього взаємне визнання електронних підписів регулювалося лише в рамках експериментального проєкту щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг між Україною та Європейським Союзом (Постанова Кабміну від 22 листопада 2022 р. № 1311).

Для українців, які перебувають в країнах Європейського Союзу, та для України загалом Закон відкриває нові можливості:
- отримати кваліфікований електронний підпис дистанційно;
- використовувати широкий асортимент засобів е-ідентифікації всіх рівнів довіри;
- користуватися е-довірчими послугами навіть тоді, коли їх надавач припинить діяльність;
- отримати доступ до українських онлайн-послуг із-за кордону;
- подати документи для отримання електронного підпису можна буде у нотаріусів та в ЦНАП;
- підвищити рівень безпеки даних в інформаційних системах, де використовують засоби е-ідентифікації за європейськими стандартами;
- проходження процедури оцінки відповідності в іноземному органі з оцінки відповідності;
- для визнання правових основ та використання гаманців з цифровою ідентифікацією.

Цей Закон стане важливим кроком у розбудові цифрового майбутнього України та отримання “цифрового безвізу” з ЄС. Законодавчий акт дозволить пришвидшити інтеграцію України до Єдиного цифрового ринку ЄС та наблизити українське законодавство до європейських вимог.

Серед новацій законопроєкту – визнання в Україні:
- статусу європейських кваліфікованих надавачів;
- статусу засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, що використовуються європейськими кваліфікованими надавачами при наданні електронних довірчих послуг;
- переліку довірчих списків держав-членів ЄС, інформацію про які публікує Європейська Комісія.

“Узгодження норм близько 90 законів із “Законом про електронні довірчі послуг" та удосконалення самого закону, який тепер отримав нову назву "Закон про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" однозначно призведе до покращення електронного документообігу, зменшення паперової бюрократії в тому числі у господарських відносинах з іноземними контрагентами”, - пояснив Ігор Шевченко.

З текстом Закону можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-20#Text

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com