Новини

Сергій Панченко, власник ТМ “Міністерство дверей”, члена Ради директорів КБУ, виданню ProfBuild розповів про поточний стан дверної галузі та прогнози на майбутнє
16 лютого 2023 року, 11:30

Prof Build: Як ви зустріли 24 лютого? Що вдалося зробити в перші тижні повномасштабного вторгнення?

Зранку 24 лютого всім довелося планувати все своє життя по новому. На той час у “Міністерства дверей” було багато замовлень, але команді довелося їх відфільтровувати.

“Ми повністю прибрали внутрішній ринок, залишили лише продукцію для експорту. Просто тому, що були впевнені, що зможемо її відправити. У перший день війни передчасно сплатили повну суму податків: близько півмільйона гривень. Ці гроші були критично потрібні нашій державі”, - повідомила Сергій Панченко.

У перші тижні повномасштабного вторгнення у “Міністерства дверей” з’явився новий принцип: “Двері зачекають, у нас важливіші справи!”. Власник зазначив, що компанія розпочала активну допомогу та підтримку ЗСУ: виготовлено понад 1500 бронежилетів; зварено протитанкові їжаки будь-якої форми відповідно до запитів військових; задоначено та забезпечено всім необхідним співробітників, які перебувають на передовій.

“Міністерство дверей” продовжує це робити й надалі: нещодавно безкоштовно було надіслано близько 100 дверей для мешканців Бучі. Компанії вдалося пропрацювати до 5 березня. Потім було призупинено виробництво на місяць для того, щоб реалізувати проєкти ощадливого виробництва, які вже планували раніше.

Одна з найважливіших змін у “Міністерстві дверей” - це працевлаштування значно більшої кількості жінок, з 24 лютого колектив підсилили 35 жінок. Вже у квітні розпочалась робота у звичному режимі.

Prof Build: На чому сфокусувалися нині в роботі компанії та які завдання вважаєте основними?

Зараз “Міністерство дверей” найбільше сконцентровані на тому, щоб бути готовими. Що це означає?

“Як завжди, порівнюю зі спортом. Неможливо бути в чудовій формі постійно. Спортсмени звикли тренуватися саме під змагання. У розпал пандемії змагань майже не було. Після того, як пандемія певною мірою стихла, змагання відновилися. Однак ті спортсмени, які продовжували тренуватися під час карантинних обмежень, показали кращі результати. Цей принцип працює і в бізнесі”, - пояснив Сергій Панченко.

Отже, головне завдання компанії зараз — бути готовими. Вони роблять певне переобладнання: замовили абсолютно новий лазерний верстат, аналогів якому в Україні немає. Також придбали додаткове обладнання, яке полегшує та пришвидшує працю, збільшує обсяги виробництва та зменшує собівартість продукту.

“Ми маємо відпрацювати до ідеалу той варіант роботи, який хочемо бачити наступного року. Це потрібно для того, щоб нам вдалося швидко задовольнити попит внутрішнього ринку після нашої Перемоги. Наприклад, зараз ми працюємо в одну зміну. Згодом плануємо мати другу і третю. Для злагодженості їх роботи нам потрібно відпрацювати всі алгоритми ще на першій. Цим і займаємося”, - розповів власник компанії.

Prof Build: Чи з’явилася нова лінійка продукції та хто сьогодні основний замовник?

Власник пояснив, що замовник не змінився, але постійно коливається частка того, хто купує. Наприклад, влітку-восени було десь 40% експорту, 60% — внутрішнього ринку. Коли в листопаді була масована атака на українську інфраструктуру, останній показник значно просів. Монтажники не можуть встановити двері, тому що немає світла. Люди менше витрачають грошей на внутрішній ринок. Навесні, наприклад, експорт становив 95%.

“Однак основну ставку на них ми робимо вже на період після нашої Перемоги, коли треба буде швидко відбудовуватися. Зараз немає активних закупівель із Бучі чи Ірпеня від забудовників. Ми щиро чекаємо того часу, коли будемо потрібні там. Розуміємо, що наші двері за співвідношенням ціни та якості — це найкращий варіант для відбудови України. Великий обсяг виробництва точно зможемо забезпечити”, - зазначив Сергій Панченко.

Prof Build: Нині виникла ще одна проблема — відключення електроенергії. Як ваша компанія підлаштовується під реалії часу?

Це проблемне питання для багатьох. Якщо раніше компанія працювала вдень, то зараз хтось працює вночі або на вихідних.

Варто додати, що питання не лише у відсутності електрики. Навіть тоді, коли вона є, то доступна в дуже обмеженій кількості. “Міністерство дверей” не може споживати її стільки, скільки споживала раніше. Це ще одна проблема, яка не дуже відома приватним користувачам.

“Кожна проблема — це можливість. Так ми вчимося економити, втиснутися в ті обсяги електроенергії, які нам дають. Парадокс: за наявності електрики у нас це не виходило, а зараз цілком справляємося”, - розповів пан Сергій.

Таке вміння економити допоможе компанії у майбутньому, коли вона перейде на альтернативні джерела електроенергії.

Prof Build: За вашими розрахунками, які результати очікуються за підсумками 2022 року?

На думку власника “Міністерства дверей”, будівельна галузь зараз перебуває в режимі “stand by”. Здається, наче вона й не стоїть на місці, але якихось ефективних рухів там немає.

“Будівельна галузь запуститься досить швидко, коли стане більш-менш безпечно. Впевнений, що саме вона стане рушійною силою для інших галузей. Гарантовано очікуємо падіння ринку. Наприклад, у сфері дверей воно становитиме близько 50%. Саме таку кількість дверей ми не виготовили порівняно з попереднім роком”, - розповів Сергій Панченко.

Більш точні дані будуть уже наприкінці грудня. Якщо минулого року компанія мала 33% всього експорту дверей з України, то 2023 року в планах 40-50%.

Повне інтерв’ю за посиланням:/profbuild.in.ua/uk/intervyu-2/4669-sergij-panchenko

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com