Новини

Вчора, 07 лютого 2023 року, у Верховна Рада України розпочався розгляд у другому читанні законопроєкту №7198
08 лютого 2023 року, 09:39

Вчора, 07 лютого 2023 року, у Верховна Рада України розпочався розгляд у другому читанні та в цілому законопроєкту №7198, який запроваджує механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене житло
️“Результати розгляду — попереду, бо документ надважливий і маємо низку правок, що треба розглянути”, - повідомила Олена Шуляк, Голова партії "Слуга Народу”, Голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Зокрема, завдяки прийняттю законопроєкту №7198 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації” українці отримають чіткий та зрозумілий алгоритм, як подати заявку на компенсацію, хто її розглядає та приймає рішення щодо компенсації, скільки часу триває процес, а також можливості використання компенсації для придбання житла.

️“З початку повномасштабного вторгнення понад 325 тисяч українців уже повідомили про пошкоджене чи зруйноване майно через Дію. Люди очікують системних рішень щодо можливості відновити або придбати житло. Наша відповідальність як держави – забезпечити необхідний механізм і створити умови для того, щоб сотні тисяч українців отримали нові домівки. Більше того, ми не чекатимемо репарацій, а використаємо арештовані російські активи для компенсацій. Закликаю народних депутатів підтримати цей законопроєкт”, – заявив Віце-прем’єр-міністр з питань відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Люди, житло яких зруйновано, будуть мати можливість придбати житло через інструмент житлового сертифіката. Розмір компенсації буде вираховуватися Комісіями при органах місцевого самоврядування на підставі методики, визначеної Кабінетом Міністрів України.

Кожен громадянин може подати інформаційне повідомлення про пошкоджене чи знищене майно в електронній формі - у Дію, в паперовій - через ЦНАП. Після верифікації документів усі дані додаються до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Використовуючи цей сертифікат, постраждалі громадяни України зможуть придбати житло на первинному чи вторинному ринках.
Важливо, що обрати нове житло для купівлі можна буде самостійно в будь-якому населеному пункті України, крім: тимчасово окупованих територій та місць проведення бойових дій.

Окрім цього, законопроєкт №7198 визначає, хто може бути отримувачем компенсації, а також надає пріоритетне право для її отримання учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, сім’ям загиблих ветеранів війни та іншим соціально вразливим групам населенням.
️З текстом законопроєкту можна ознайомитись за посиланням: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/39283
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com