Новини

В разі відкриття морських портів для експорту металу Україна щомісяця отримуватиме 630 млн валютного виторгу
16 лютого 2023 року, 14:30

Про це розповів комерційний директор Національної мережі металоцентрів Vartis, члена Ради директорів #КБУ, Сергій Коваленко для Національному Промисловому Порталу.

За його словами, розблокування морських шляхів експорту металосировини та металопродукції дозволить втримати курс гривні, а також стримати зростання цін. Таким чином за рік Україна може отримати 8 млрд валютного виторгу, що значно вплине на відновлення економіки та ріст ВВП.

Про розблокування морських портів для експорту металу говорять давно, але нещодавно грунтовно питання підняли під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Це була чудова можливість для України нагадати про важливість питання.

“Якщо розблокування портів, на яке так розраховують українські виробники металопродукції, відбудеться, то це дасть можливість заводам збільшити об’єми виробництва, що призведе до відновлення робочих місць, сплати податків та росту ВВП країни”, - прокоментував пан Сергій.

Наразі залізничним шляхом експортуються значно менші об’єми металопродукції, ніж кораблями, а возити залізницею металосировину, яка має попит на світових ринках – дорого.

“Перш за все, якщо буде зелений коридор для експорту металу, то великими об’ємами морським шляхом будуть експортувати українську металургійну сировину, меншими об’ємами – напівфабрикати та готову продукцію від українських металургійних заводів. І навіть, дивлячись на такі експортні співвідношення, це дозволить українським заводам-виробникам працювати на повну потужність”, – розповів Сергій Коваленко. Своєю чергою запуск виробництва призведе до потреби в обслуговуванні виробничого обладнання, купівлі комплектуючих, а це означає, що до процесу буде залучено інші компанії та розгорнуто додаткові робочі місця.

“Більшість європейських покупців готові платити за продукцію, коли вона перетинає їхній кордон. Ніхто не буде платити наперед. Ризики будуть брати на себе українські виробники. Але це питання вирішиться, як і було з зерновою угодою”, – розповів комерційний директор Vartis.

Він запевнив, що українську продукцію в Європі будуть купувати, адже вона має відповідні сертифікати якості та є конкурентоспроможною. Поки ж від кожного місяця закритого морського шляху країна втрачає 630 мільйонів валютного виторгу.

Повна стаття за посиланням: https://bit.ly/morski-portu-vartis

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com