Новини

15 лютого 2023 року у Варшаві відбувся великий міжнародний форум RECOVERY CONSTRUCTION FORUM, організаторами якого є Конфедерація будівельників України спільно з виставковим партнером Premier Expo.
21 лютого 2023 року, 12:00

Головною метою форуму була ефективна координація зусиль різних країн, які підтримують Україну у протистоянні з ворогом і планують взяти активну участь у повоєнній відбудові.

У першій дискусійній панелі "ПОЛІТИКА МАЙБУТНЬОЇ ВІДБУДОВИ: РЕФОРМИ, ПЛАНИ, ПРОГНОЗИ", що пройшла у рамках виставки ReBuild Ukraine, разом з представниками української влади та бізнесу взяли участь урядовці з Польщі, Латвії, Естонії, Чехії, керівники Федерації Європейської будівельної промисловості (FIEC) та представники різних міжнародних фінансових та бізнесових організацій.

Президент Конфедерації будівельників України (КБУ) та модератор дискусійної панелі Лев Парцхаладзе привітав учасників форуму та подякував від імені всіх українців тим країнам, які надають допомогу Україні у цей надскладний час: «Кожного дня ми в Україні стикаємося з труднощами, але це нас не зламає, тому що ми відчуваємо допомогу Європейського Союзу та всього цивілізованого світу. Україна дуже змінилася за минулий рік, і в першу чергу – ментально. Відтепер Україна, безумовно, зробить все можливо, щоб стати частиною великої сім’ї Європейського Союзу».

За словами Льва Парцхаладзе, Уряд України почав більш серйозно ставитися до запобігання корупції, і вже можна бачити перші результати. Президент КБУ відмітив, що українці дуже вдячні тим міжнародним та європейським організаціям, які, попри те, що війна продовжується, вже працюють в Україні і надають суттєву підтримку і допомогу: Світовий банк (World Bank Europe and Central Asia, Європейський банк реконструкції та розвитку (European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Європейський інвестиційний банк (European Investment Bank), UNICEF Ukraine, Caritas Ukraine, USAID Ukraine та багато інших. Поки що допомога зосереджена на ремонтах та реконструкції зруйнованих об’єктів, але вже зараз потрібно думати про повномасштабну відбудову України після війни.

«Ми вдячні, зокрема, Федерації Європейської будівельної промисловості (FIEC), з якою вже сьогодні працюємо над об’єднанням зусиль українського та європейського будівельного бізнесу», – зазначив Лев Парцхаладзе. – «Головна наша мета – створення платформи для подальшої комунікації будівельного бізнесу зі всього світу для прискорення процесу відбудови України».

З села Ягідне на Чернігівщині, яке фактично було знищено російськими військами, і де під час вторгнення декілька сотень жителів села були закриті окупантами у підвалі та зазнали катувань, звернулася онлайн до учасників форуму Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Ми намагаємося вже зараз, не чекаючи репарацій від росії, створити умови для надання пристойних умов для проживання тим людям, які втратили своє житло», – зазначила вона.

Однією з головних завдань влада бачить для себе створення прозорих механізмів для роботи будівельної галузі та участь всіх бажаючих у відновленні України. Пані Олена розповіла про заходи, які вже сьогодні дозволяють створювати такі механізми. Це і законопроєкт № 5655, і новостворена в Україні Єдина електронна система, яка здатна автоматично отримувати інформацію з усіх існуючих реєстрів, аналізувати її та надавати відповідний дозвіл на початок будівельних робіт та інші послуги.

Важливим кроком на шляху до більшої прозорості всіх механізмів, взаємодії громадян та держави стане інститут приватних органів містобудівного контролю – практика, яка підтвердила свою ефективність у різних країнах Європи та у Великобританії.

Олена Шуляк подякували всім країнам, які активно допомагають українцям з перших днів війни, та висловила сподівання на те, що Україна залучить багато інвестицій у різноманітні проєкти вже після закінчення війни.

З відеозверненням звернувся до учасників панелі Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров: «Україна не зможе відбудуватися сама. Я певний, що всі бачили наші зруйновані внаслідок масованих ракетних ударів та бойових дій міста, будинки, інфраструктурні об’єкти. Ми вже почали відбудову доріг, мостів, житла в Україні. Цифровий аспект відбудови контролює держава. Ми надали можливість громадянам реєструвати втрати майна через застосунок «Дія» і отримали вже 300 тисяч таких звітів».

Разом з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України Міністерство цифрової трансформації України запустило новий реєстр – Реєстр пошкодженого та знищеного майна, в якому знаходиться вся інформація, яку подають громадяни. Ця інформація необхідна для підрахунку втрат, розрахунку компенсацій та планування відбудови. Всі розуміють, яким важливим при відбудові є аспект прозорості та нульової толерантності до корупції.

«Інша важлива частина – фандрейзингова платформа UNITED24, запущена Президентом України Володимиром Зеленським. – Це один з заходів, спрямованих на відбудову України, і в останні місяці завдяки йому ми зібрали близько 14 млн доларів на відбудову України. Перші будинку у Ірпені, Бородянці, Гостомелі вже відновлені. Люди з понад 110 різних країн надавали кошти на відбудову – десятки різних організацій та приватних осіб».

Детальніше з виступами спікерів першої дискусійної панелі RECOVERY CONSTRUCTION FORUM згодом.

Генеральний партнер: CKS - Центр Каркасного Будівництва
Стратегічний партнер: EUCON Legal Group, ТОВ "Tехномайн Iнжинiринг", Bechtel Corporation
Офіційний партнер: Schöck Bauteile GmbH

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com