Новини

З метою ефективної координації зусиль різних країн, які підтримують Україну у протистоянні з ворогом і планують взяти активну участь у повоєнній відбудові було проведено міжнародний форум RECOVERY CONSTRUCTION FORUM у Варшаві.
21 лютого 2023 року, 17:00

Частина 3.

Частина 1: https://bit.ly/3xDqoGc

Частина 2: https://bit.ly/3kixiO4

Під час першої дискусійної панелі «ПОЛІТИКА МАЙБУТНЬОЇ ВІДБУДОВИ: РЕФОРМИ, ПЛАНИ, ПРОГНОЗИ», представляючи Камілу Кроль, заступницю Міністра економічного розвитку та технологій Республіки Польща, Лев Парцхаладзе модератор панелі, Президент Конфедерації будівельників України (КБУ) зазначив: «Зусилля Польщі у сфері допомоги України – це гуманітарний подвиг».

«Польща вже є хабом підтримки України. З початку війни більше 9 мільйонів громадян України перетнули кордон з Польщею. Близько 1,5 мільйонів українців надалі залишаються у Польщі», – нагадала пані Каміла.

Польща залишається з українцями, допомагаючи вирішувати нагальні потреби, і вже відправила понад 10 вагонів з обладнанням, яке необхідне для відновлення пошкодженого енергетичного сектору України. Країна надає українцям генератори, медичну та гуманітарну допомогу. Зусиллями Польщі збудовано мобільне містечко для внутрішно переміщених осіб в Україні.

«Безумовно, ми будемо підтримувати Україну і в процесі післявоєнної відбудови. У співпраці з нашими партнерами, союзниками та міжнародними організаціями ми хочемо відігравати суттєву роль у цьому процесі», – зазначила Каміла Кроль.

Неможливо передбачити суму, яка знадобиться для відновлення України, вона постійно зростає через атаки росії. І коли війна нарешті закінчиться, це буде довгостроковий виклик і для Європейського Союзу, і для всієї міжнародної спільноти, вважає заступниця Міністра.

У грудні минулого року лідери країн Великої Сімки повідомили про створення платформи для координації зусиль та надання короткострокової та довгострокової підтримки України, і Республіка Польща також буде брати активну участь у роботі цього Комітету. Каміла Кроль розповіла, що у Польщі з Україною вже є досвід двосторонньої взаємодії – зокрема, надано спеціальний кредит на суму 100 млн євро на реконструкцію і переобладнання інфраструктури прикордонних територій та пропускних пунктів на кордоні. Наразі ця сума збільшена до 160 млн євро.

«Дуже хочемо залучити до процесу відновлення України і приватний бізнес – це і обмін досвідом, і запровадження ноу-хау та новітніх технологій. Тож уряд робить певні кроки для заохочення бізнесу до цього процесу, вже понад 1700 фірм зареєструвалися для участі у конкурсі, що був оголошений польським урядом влітку для фірм, які хочуть отримати пільгові умови співпраці з Україною під час відбудови. Це, в основному, будівельні компанії, але є й IT-фірми, фармацевтичні компанії та інші», – повідомила заступниця Міністра.

На думку пані Каміли, Україна має бути відбудована як сучасна країна. І відбудова – це процес, який стосується не лише відбудови будинків, це також і реформа країни, і членство у Європейському Союзі.

«Процес змін в Україні вже почався, ще до наступу росії ми бачили великі успіхи у сфері публічної адміністрації, в електронних послугах, бачили прогрес у податковій реформі. Ми підтримуємо боротьбу проти корупції, тут треба багато ще зробити, і ми віримо, що Україна цю роботу обов’язково виконає як і все, що треба зробити на шляху до Європейського Союзу», – зазначила пані Кроль.

Заступниця Міністра закордонних справ Естонії з питань економічних зв’язків та розвитку співробітництва Маріін Ратнік розпочала свій виступ словами підтримки: «Я хочу виразити своє захоплення українським народом – тим, що ви робите на передовій і тим, як ви вже у таких складних умовах відбудовуєте свою країну».

Естонія вже має досвід ефективної підтримки України – і не буде переривати своєї підтримки аж до завершення відбудови України. З вересня минулого року на державному рівні Естонія працює з Житомирською областю, де допомагала відбудовувати пошкоджені об’єкти, це і інфраструктура, і соціальні об’єкти – такі як дитячі садки. Перше новітнє бомбосховище в Україні теж збудувала Естонія. Країна брала участь у зведені модульних містечок для переселенців, у реконструкції мосту, допомагала відбудовувати місцеву інфраструктуру.

«Для нас важливо допомагати людям у тих регіонах вже зараз, надавати можливість людям мати нормальне життя», – підкреслила пані Маріін. – «Ми думаємо не лише про фізичну відбудову. Естонія хоче передати свій досвід, наприклад, у реформі освіти, яка допомогла Естонії вийти на принципово інші стандарти освіти, у сфері цифровізації. І це двосторонній процес, бо зараз Україна допомагає Естонії передаючи свій досвід цифровізації, зокрема із запровадження за стосунку «Дія».

Томаш Копечний – Урядовий уповноважений з питань відбудови України в Чеській Республіці зазначив: «Україна є джерелом натхнення для мене, для моєї країни, для всіх нас тут. Українці мають сталевий дух».

З самого початку війни пан Томаш координує надання військової та гуманітарної допомоги Україні. Чехія дуже підтримує позицію щодо того, що відбудова має бути, в першу чергу, соціальною, і в Україні обов’язковими до виконання є принципи прозорості, запобігання корупції. В результаті реформ Україна має стати повністю суверенною країною, інтегрованою до Європейського Союзу.

«Наша місія – це допомогти привести Україну до тих умов життя, яких вона бажає. Це створення міст на нових засадах – екологічних, з сонячною енергією, з чистою ядерною енергією, з повністю інтегрованою у європейську енергомережу. Підтримка Чехії відбувається у дуже різних сферах, і ми плануємо її розширювати», - підкреслив пан Копечний.

Щодо учасників другої панелі RECOVERY CONSTRUCTION FORUM деталі згодом.

Організатор: Конфедерація будівельників України, Premier Expo

Генеральний партнер: CKS - Центр Каркасного Будівництва
Стратегічний партнер: EUCON Legal Group, ТОВ "Tехномайн Iнжинiринг", Bechtel Corporation
Офіційний партнер: Schöck Bauteile GmbH

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com