Новини

Міжнародний аеропорт "Бориспіль" підключили до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) для погодження будівництва на прилеглих територіях та зведенні будинків значної поверховості на приаеродромних територіях
22 лютого 2022 року, 16:30

Відповідно до вимог законодавства, якщо замовник хоче збудувати споруду на територіях, які знаходяться поруч з аеропортами чи якщо висота цієї споруди може створювати перешкоду для літаків і гелікоптерів, необхідно погоджувати це будівництво з аеропортом, Державною авіаційною служба України та Міністерством оборони України.

До цифровізації будівництва, цей процес міг займати місяці і навіть роки, оскільки замовники повинні були фізично подавати паперові заяви в кожен орган окремо і потім повторно відвідувати всі ці органи, щоб забрати результати розгляду документів.

Тепер цей процес налаштований через Е-систему будівництва і замовники самостійно або через уповноважений орган містобудування та архітектури подають звернення онлайн, яке потрапляє на розгляд у відповідні інстанції.

В ЄДЕССБ створені окремі електронні кабінети для працівників Державіаслужби, Міноборони та аеропортів, через які відбувається обмін документами.

Першим аеропортом, який приєднався до цієї моделі став Міжнародний аеропорт "Львів" у січні 2023 року. Згодом –найбільший аеропорт України - "Бориспіль".

Решта аеропортів України також можуть підключитись до ЄДЕССБ і перейти до електронного формату погодження будівельних робіт. Для цього необхідно звернутись з офіційним листом щодо підключення до державного підприємства “Дія”.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Джерело: Будівництво в Дії

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com