Новини

Французька компанія Neo-Eco, що спеціалізується на переробленні будівельних відходів і реалізує об'єкти по світу, запустила пілотний проєкт реконструкції в Україні
03 лютого 2023 року, 15:30

Французька компанія Neo-Eco, що спеціалізується на переробленні будівельних відходів і реалізує об'єкти по всьому світу, запустила пілотний проєкт реконструкції в Україні


28 вересня 2022 року в Гостомелі між Київською ОВА і французькою компанією Neo Eco був підписаний Меморандум про співпрацю. Видання Pragmatika повідомляє, що компанія Neo-Eco Ukraine бере участь у відновленні Гостомеля, а саме — у відбудові зруйнованих 6 житлових будинків на 310 квартир, школу, розраховану на 1000 учнів, та дитячий садок.


Пошкоджені бетонні конструкції будуть демонтовані, після чого матеріали перероблять за підтримки французької компанії і згодом зведуть нові екооб’єкти. У Гостомелі наразі вже почався демонтаж будинків.


Методологія, відпрацьована в рамках проєкту, стане певним шаблоном для подальшого копіювання та продовження реконструкції в інших галузях.


Технології використання вторинної сировини, які пропонують французи, дадуть можливість повоєнній Україні заощадити на будівництві, адже зведення будівель із переробленого будівельного сміття у 2–3 рази дешевше, ніж закупівля матеріалу, логістика й утилізація відходів.


Проблема збору, сортування й утилізації сміття в Україні — одна з болючих точок. Щороку полігони для відходів поповнюються приблизно на 15–17 мільйонів тонн, а переробляється лише їхня десята частина.


Так, під час зведення 100-квартирного будинку утворюється в середньому 15–20 тонн твердих відходів, знос однієї п’ятиповерхівки залишить у середньому 3000 кубометрів будівельного сміття. Сьогодні до цифри прогнозованих будівельних відходів додається обсяг воєнних руїн. За попередніми підрахунками, тільки в Бучі утворилося близько 2 мільйонів тонн будівельного сміття, а всього в Україні — потенційно 800 мільйонів тонн відходів.


Експерти впевнені, що вихід потрібно шукати не у збільшенні кількості та площі звалищ, а в переробці сміття.


Переробка відходів — це не тільки правильно з погляду екології, а й фінансово вигідно. Наприклад, під час видобутку природного щебеню витрачається у 8 разів більше енергії, ніж при отриманні його зі старого подрібненого бетону. При цьому собівартість бетону, отриманого зі вторинного щебеню, на 25% нижче за бетон на основі природного. Крім того, на відміну від інших відходів, наприклад, електричного обладнання, переробка будівельного сміття простіша й дешевша технічно — часом досить простих установок для сепарації та дроблення.


Провідним експертом у сфері інноваційних процесів повторного використання будівельних матеріалів є французька компанія Neo-Eco. Ось уже понад 17 років її команда реалізує масштабні проєкти по всьому світу, які демонструють ефективність застосування вторинної сировини.


У 2020 році внаслідок вибуху сотень тонн аміачної селітри, що зберігалася в порту Бейрута, утворилися тисячі тонн щебеню, змішаного із зерном. І Neo-Eco беруться за сортування та переробку відходів, беручи участь у гігантському проєкті реконструкції. Один зі свіжих кейсів — це будівництво селища для проведення Олімпійських ігор 2024 року в Паризькому регіоні. Інший об’єкт із застосуванням вторинного бетону — це будівництво двохсоткілометрової лінії метро у французькій столиці.


«Метро сіті-центру Парижа — приклад нашого наймасштабнішого проєкту, над яким ми якраз ще працюємо, — можете собі уявити процес формування величезного підземного тунелю, це неймовірно складна інженерна робота. Застосування вторинної будівельної сировини — це дуже розвинений напрям не лише у Франції, а й в інших країнах Європи. 50% будівель у Європі зазнали переробки, щоб перетворитися на нові будівлі», — розповіли віцепрезидент компанії Барт Грюєр і директор представництва Neo-Eco в Україні Кирил Чернишук.


Детальніше про проєкт Neo-Eco за посиланням: https://pragmatika.media/zamist-ruin-miskyi-metabolizm.../


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com