Новини

Послам G7 презентували стратегічні напрями відбудови на поточний рік, зокрема, щодо відновлення критичної інфраструктури
02 лютого 2023 року, 16:55

Сьогодні послам G7 презентували стратегічні напрями відбудови на поточний рік, зокрема, щодо відновлення критичної інфраструктури та реалізацію проєктів, направлених на нормалізацію соціального та економічного життя в громадах


2 лютого 2023 року, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, представники Міністерства та голова агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Mustafa Nayyem зустрілись з послами країн «Великої сімки» (G7).


«Відновлення економічного та соціального життя в громадах, наявність необхідної інфраструктури стане потужним сигналом для повернення українців та розвитку країни в цілому. Обговорили з представниками G7 можливості залучення міжнародних фінансових інституцій та світового бізнесу до фінансування проєктів відбудови.


Окрім цього, обговорили кроки з посилення прозорості та відкритості процесів відбудови. Ми зацікавлені в незалежному аудиті допомоги та використанні найкращих міжнародних закупівельних практик. Будемо вдячні G7 за експертну та технічну підтримку в їх впровадженні.


Своєю чергою, ми продовжимо цифровізувати всі процеси, аби максимально нівелювати корупційні ризики, які можуть виникати в ході підготовки та реалізації проєктів», – заявив Олександр Кубраков.


Передбачається, що ключовим акцентом відбудови критичної інфраструктури стане відновлення та модернізація енергетичної інфраструктури, а також систем водо-, тепло- та газопостачання в громадах.


На напрямі житлової інфраструктури буде продовжено роботу з ремонту житла, використовуючи механізм єПідтримки, а також стартує робота з облаштування мережі реконструкційних хабів у стратегічних місцях. Це передбачено проєктом Ukraine is Home, запущеним Міністерством відновлення в співпраці з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.


Окрім цього, Міністерство продовжить працювати над створенням механізму компенсації за зруйноване житло, яке дозволить постраждалим отримати нову домівку.


Щодо транспортної інфраструктури, то відбудова фокусуватиметься на проєктах відновлення транспортного сполучення зі звільненими громадами, розширення пропускної спроможності на західних кордонах та розвитку експортної логістики загалом.


Щодо соціальної та адміністративної інфраструктури, то в 2023 році акцент буде на відновленні тих об’єктів, які критично необхідні для нормалізації життя громади. Йдеться про школи, лікарні, установи соціального захисту тощо.


У зустрічі взяли участь посол Японії Мацуда Кунінорі, посол США Бріджит Брінк, посол Франції Етьєн де Понсен, посол Італії П’єр Франческо Дзадзо, а також представники посольств Великобританії, Німеччини, Канади та представництва ЄС.


А вже цього місяця відбудеться міжнародний будівельний форум RECOVERY CONSTRUCTION FORUM, що пройде у Варшаві, Польща.


Організатор: Конфедерація будівельників України, Premier Expo
За підтримки: Європейської федерації будівельної промисловості (FIEC)


Головна мета: створення платформи для подальшої комунікації між представниками будівельної галузі країн-партнерів, що сприятиме прискоренню відбудови України.


Форум об’єднає владу, донорів та будівельний бізнесу зі всього світу, аби обговорити механізми й пріоритети майбутнього відновлення України, існуючі ризики та можливі інструменти міжнародного фінансування тощо.


Детальніше про RECOVERY CONSTRUCTION FORUM за посиланням: https://www.facebook.com/events/1943228099361440


Офіційний сайт RECOVERY CONSTRUCTION FORUM: https://rebuildukraine.in.ua/recovery-construction-forum


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство інфраструктури України

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com