Новини

Група Світового банку працює з міжнародними партнерами над мобілізацією коштів, що надходять до бюджету та допомагають Уряду України підтримувати надання ключових державних послуг
01 лютого 2023 року, 17:03

Від початку повномасштабного вторгнення, з лютого 2022 року, Група Світового банку (World Bank) працює з міжнародними партнерами над мобілізацією коштів, що надходять до бюджету та допомагають Уряду України підтримувати надання ключових державних послуг для українського народу, включаючи зарплати медичних працівників, пенсії для людей похилого віку та соціальні програми для вразливих верств населення


Так, під час UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD у номінації “ЗА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ” було відзначено Світовий банк в Україні (World Bank Ukraine).


09 вересня у Брюсселі Світовий банк презентував оцінку збитків, понесених Україною через напад росії. Йдеться про загальну суму у 350 млрд дол. США. Оцінку здійснено станом на 1 червня, вона включає близько 250 млрд дол. США на відбудову за принципом «краще, ніж було», а також 100 млрд дол. США на поточні потреби. І саме на ці підрахунки банку спираються більшість міжнародних партнерів, аби краще розуміти потреби України та масштаби того, що потрібно відбудовувати.


Водночас, за останніми даними, Світовий банк передав понад 18 млрд дол. США екстреного фінансування, щоб допомогти пом’якшити масштабні людські та економічні наслідки війни.
Проєкт «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE) став головним фінансовим інструментом Світового банку для України та дав змогу іншим міжнародним донорам об’єднати свої зусилля із надання швидкої, адресної та необхідної підтримки.


У серпні 2022 року проєкт PEACE залучив грант від Сполучених Штатів Америки у розмірі 4,5 мільярдів доларів США. І допомога Україні з боку країн-донорів триває – 30 вересня 2022 року у рамках PEACE зібрано додаткові 530 млн. дол. США у вигляді кредитних гарантій від Великої Британії (500 мільйонів доларів США) та Королівства Данії (30 мільйонів доларів США). Також, 20 грудня 2022 року, Світовий банк оголосив, що надасть додаткове фінансування у вигляді позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) у розмірі 500 мільйонів доларів США. Ця сума підтримана гарантіями Великої Британії і мобілізована у рамках проєкту PEACE.


Проєкт PEACE також співфінансується із внесків до Багатостороннього Донорського Трастового Фонду (MDTF), який зробили кілька країн.


Оскільки Україна та її міжнародні партнери з розвитку шукали інструменти зі швидкими, безпечними та ефективними механізмами фінансування підтримки держави, Світовий банк став ключовим довіреним партнером і продовжить підтримувати зусилля України з відновлення через нову комплексну програму - Ukraine Recovery Fund Fund (URTF). Цей трастовий фонд із відновлення України було засновано на Щорічних Зборах Світового банку в жовтні 2022 року.


Наприкінці 2022 року Група Світового банку оголосила про новий пакет фінансування, який включає проєкти для посилення зусиль з надання допомоги та відновлення України в умовах війни, що триває. Йдеться про додаткове фінансування у розмірі 500 мільйонів доларів США через позику МБРР, яка підкріплена гарантією Сполученого Королівства на таку ж суму та мобілізована в рамках проєкту «Державні витрати на стійкість адміністративного потенціалу» (PEACE). Водночас Світовий банк підтримує Україну в новому проєкті з відновлення та покращення доступу до медичної допомоги та задоволення нових і нагальних потреб у медичних послугах через війну.


Станом на 20 грудня 2022 року, за оцінками банку, 12 мільйонів людей в Україні скористалися проєктом PEACE.


Дивіться повний перелік загального обсягу фінансування, мобілізованого Групою Світового банку для України можна за посиланням: https://www.worldbank.org/.../world-bank-emergency...


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com