Новини

З початку війни понад 2600 шкіл в Україні було пошкоджено, і більше як 400 — зруйновано
27 січня 2023 року, 17:35

З початку війни понад 2600 шкіл в Україні було пошкоджено, і більше як 400 — зруйновано. Проте завдяки міжнародним партнерам українські учні продовжують здобувати освіти.


Під час нагородження UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022 у номінації “ЗА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ” було відзначено Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ - UNICEF Ukraine).


За час повномасштабного вторгнення ЮНІСЕФ надав підтримку майже 1,5 мільйона дітей у доступі до формальної та неформальної освіти, включаючи раннє навчання. А також фонд виділив 3 мільйони доларів понад 1000 школам на дрібні ремонти, підготовку до зими та на закупівлю навчально-методичних матеріалів.


Забезпечення безперервного та безпечного навчання дітей є одним з ключових пріоритетів у діяльності ЮНІСЕФ в Україні. Завдяки фінансуванню, наданому Європейським Союзом понад 30 000 дітей у Київській, Житомирській та інших областях мають можливість навчатися.


Щоб діти мали змогу відвідувати школи та садочки, соціалізуватися й бути при цьому в безпеці, ЮНІСЕФ спільно з партнерами відбудовують та облаштовують укриття.
Наразі триває відновлення 56 об’єктів. Це стало можливим завдяки підтримці та фінансуванню EU Civil Protection & Humanitarian Aid та USAID Ukraine - USAID Україна. ЮНІСЕФ також забезпечує сховища у школах і дитсадках необхідним приладдям і матеріалами для навчання та активностей.


До прикладу, ЮНІСЕФ обладнав укриття для вихованців славутицького дитсадка №1 «Калинка». Нині дитсадок відвідують 112 дітей. Водночас укриття розраховане на 220 осіб, тож ліжечок та іграшок вистачає на всіх.


В Одеській та Миколаївській областях було здійснено оцінювання пошкоджень в 10 школах. Після закінчення робіт 8200 учнів зможуть повернутися до навчання. Крім цього, ЮНІСЕФ забезпечує шкільні укриття необхідним приладдям і матеріалами для різних активностей та комфорту дітей.


Попри вищезазначене ЮНІСЕФ підтримує вразливі сім’ї взимку, забезпечує необхідними товарами та послугами і надає грошову допомогу. А також ГО «Сильно» за підтримки ЮНІСЕФ допомагає внутрішньо переміщеним родинам віднайти радість та влаштовує мандрівки в гори. Мета таких поїздок — відволікти їх від тих жахіть, що довелося почути та побачити під час війни.


ЮНІСЕФ за фінансування USAID Ukraine та за підтримки Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України передав 3000 наборів теплого одягу для дітей із багатодітних родин та сімей, які змушені були тікати від війни, або які проживали в окупованих частинах Миколаївської області.


ЮНІСЕФ з партнерами робить все можливе, щоб попри війну діти мали безперешкодний доступ до освіти.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com