Новини

УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС ПІДТРИМУЄ СТУДЕНТІВ-БУДІВЕЛЬНИКІВ!
25 січня 2023 року, 17:27

УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС ПІДТРИМУЄ СТУДЕНТІВ-БУДІВЕЛЬНИКІВ!


24 січня 2023 року пройшов форум-воркшоп “Студенти за енергоефективність”, що відбувся у Київському регіональному вищому професійному училищі будівництва (Київське регіональне вище професійне училище будівництва).


Захід пройшов в рамках проєкту “EE JUMP ー Енергоефективність для журналістів, університетів, муніципалітетів від професіоналів”, що реалізується Громадською спілкою "Бізнес за партнерство" в рамках проєкту “Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується німецькою урядовою компанією GIZ за дорученням Уряду Німеччини. Та за підтримки Міністерства освіти і науки України (Міністерство освіти і науки України) й Конфедерації будівельників України.


Головна мета форуму: Популяризація освітніх програм та розробка нових можливостей для навчання студентів у сфері енергоефективності.


В рамках форуму відбувся воркшоп з облаштування енергоефективних фасадів та віконних систем для студентів закладу професійно технічної освіти (ЗПТО) від компаній VEKA Ukraine, Meesenburg Ukraine та Caparol.


Також з вітальним словом виступили:
Алла Новак, Директорка Київського регіонального вищого професійного училища будівництва, м. Київ
Ірина Шумік, Генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України
Анастасія Грицай, представниця проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», (GIZ) GmbH
Олександр Червак (Alex Che), Виконавчий директор Конфедерації будівельників України
Жанна Пацьора, Президент Громадської спілки “Бізнес за партнерство”


Пані Алла Новак розповіла, що у Київському регіональному вищому професійному училищі будівництва нині здобувають освіту близько 700 осіб, а працівників 152 особи. Студенти доєднуються до проєкту “EE JUMP ー Енергоефективність для журналістів, університетів, муніципалітетів від професіоналів” шляхом впровадження у навчання курсів щодо утеплення фасадів, демонтажу енергозберігаючих конструкцій (вікон і дверей) та теплоізоляції труб.


Ірина Шумік наголосила, що сьогодні питання збереження енергії та її ефективного використання є надзвичайно актуальним. Більше того, майбутня відбудова обов'язково буде з урахуванням всіх стандартів енергоефективності. Міністерство освіти і науки України працює та продовжить й надалі над популяризацією професій, що пов'язані з енергоефективністю.


“Ми щиро вдячні, що українські компанії готові ділитись своїм досвідом зі студентами, аби ті інтегрували його вже на практиці та навчились працювати з тим чи іншим матеріалом. Ми будемо енергоефективною країною і в цьому немає сумнівів”, - зазначила пані Ірина.


Анастасія Грицай повідомила, що одним з напрямку проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», (GIZ) GmbH є професійна кваліфікація спеціалістів.


“Ми розуміємо, що при відновленні України бізнес потребуватиме спеціалістів, що глибинно розуміються у своїй сфері, ті, хто постійно розвивається та рухаються вперед”, - наголосила пані Анастасія.


Олександр Червак розповів про діяльність і роль Конфедерації будівельників України щодо консолідації спільних зусиль бізнесу для майбутньої відбудови України та про напрямки співпраці між учасниками #КБУ та закладами професійно технічної освіти.


“КБУ сприяє тому, аби бізнес проводив навчальні тренінги, курси, майстер-класи щодо застосування нових технологій, ділився своїми знаннями. Ми активно співпрацюємо з європейськими партнерами, адже розуміємо, що одним із трендів майбутньої відбудови буде екобудівництво”, - зазначив пан Олександр.


Водночас він повідомив, що на базі Конфедерації планується створення навчального центру з енергоефективності, який буде орієнтований на працівників, що вже працюють у бізнесі й потребуватимуть підвищення професійності, зокрема, йдеться про ознайомлення та інтегрування у роботу нових технологій будівництва.


“Ми сподіваємось, що такого роду форуми та навчання будуть проводитись регулярно із залученнями різних компаній, зокрема, виробників матеріалів. КБУ, як найбільше об'єднання будівельного бізнесу, відкрита до співпраці та пропозицій”, - резюмував виконавчий директор КБУ.


Жанна Пацьора подякувала за підтримку проведення форуму “Студенти за енергоефективність”. Вона наголосила, що світ змінюється, а отже і мають змінюватись погляди на робітничі професії.


“Тому ми запропонували проведення воркшопів від лідерів будівельної галузі, які діляться досвідом щодо новинок у сфері енергоефективності. Я сподіваюсь, що налагодження довгострокової співпраці з профільними будівельними об'єднаннями, зокрема, Конфедерацією будівельників України, стане першим кроком для діалогу між закладами професійно технічної освіти безпосередньо з будівельними компаніями”, - зауважила пані Жанна.


Опісля представники компаній VEKА, Meesenburg та Caparol:
Провели презентацію своєї продукції та установки енергоефективних фасадів та віконних систем.
Залучили студентів навчального закладу до практичного процесу з облаштування енергоефективних фасадів та віконних систем.
Допомогли студентам отримати практичні навички із застосування енергоефективних матеріалів.


Представники компанії продемонстрували можливість енергоефективної установки із залученням у практичний процес студентів та викладачів. У процесі спілкування використовувати формат питання-відповідь.


Нагадаємо, що вже 15 лютого у Варшаві (Польща) відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM - один з наймасштабніших міжнародних будівельних форумів, що об'єднає представників будівельної галузі з усього світу.


Детальніше про захід за посиланням: https://rebuildukraine.in.ua/recovery-construction-forum


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com