Новини

Персональна відповідальність є базовим принципом реформи містобудування
20 січня 2023 року, 17:16

Персональна відповідальність є базовим принципом реформи містобудування


Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков розповів в ефірі Національного телемарафону, що законопроєктом №5655 забезпечується персональна відповідальність чиновників через максимальну цифровізацію всіх етапів будівництва.


«Один із важливих пунктів – електронний ключ, завдяки якому підписуються рішення у Е-системі. Критики наполягають, що він має бути один на все місто чи громаду. Але ми виступаємо за персональну відповідальність за кожну дію або бездіяльність чиновника. Це системне світоглядне рішення, маємо врешті позбутися колективної безвідповідальності», – прокоментував Олександр Кубраков.


Також Віце-прем’єр наголосив, що реформу на місцях підтримує абсолютна більшість громад України. Наприклад, зі зверненням про підтримку до народних депутатів виступила Всеукраїнська асоціація громад.


«Громади отримують можливість контролювати на кожному етапі будівництво всіх об'єктів, що будуються на території громади. Для них зміна регуляції – створення конкуренції серед забудовників. Зазвичай, в невеликих громадах самі люди в більшості випадків і є замовниками. Їм потрібні нормальні правила для роботи і цим законопроєктом для них багато що спрощується і впорядковується. Основне – усунення людського фактору і прозорість прийняття рішення» – додав Олександр Кубраков.


Нещодавно заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська взяла участь у вебінарі для представників територіальних громад щодо запропонованих законопроєктом №5655 змін в частині повноважень органів місцевого самоврядування (ОМС), який був організований Всеукраїнською асоціацією громад.


Під час вебінару Наталія Козловська зазначила, що містобудівна діяльність складається з планування територій, надання земельних ділянок, вихідних даних для проєктування та будівництва, і вже після цього – надання можливості для будівництва та введення об’єктів в експлуатацію. Водночас саме перші три позиції здебільшого відіграють найважливішу роль у створенні якісного життєвого середовища. І саме ці функції належать органам місцевого самоврядування.


«Однак і в питанні контролю за забудовою територій для ОМС передбачені обов’язкові функції, через які вони можуть впливати на самочинну забудову. В поєднанні з цифровізацією процесів реєстрації прав на початок будівництва та прийняття об’єктів в експлуатацію все це дозволить створювати дійсно якісне середовище та запобігати можливим корупційним ризикам», – зазначила вона.


Також заступниця Міністра зауважила, що верифікація процесів у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва не дозволить певним посадовим особам приймати рішення на власний розсуд, іноді всупереч містобудівній документації та законодавству.


Законопроєктом №5655 передбачено, що кожен учасник процесу на кожному етапі розроблення документації, приймаючи відповідне рішення, буде підписувати документацію особистим цифровим підписом. А отже відповідальність за прийняте незаконне рішення на будь-якому етапі здійснення містобудівної діяльності нестиме конкретна особа.


Наталія Козловська також наголосила, що законопроєкт №5655 має стимулювати органи місцевого самоврядування до розроблення якісної містобудівної документації на місцевому рівні, зокрема генеральних планів населених пунктів та історико-архітектурних опорних планів.


За її словами, це дозволить унеможливити прийняття незаконних рішень щодо видачі містобудівних умов та обмежень, а також схвалення детальних планів територій, які не відповідають генеральним планам.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство інфраструктури України
Мінрегіон

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com