Новини

Україна щиро та безмежно вдячна європейським партнерам за підтримку!
20 січня 2023 року, 14:44

Україна щиро та безмежно вдячна європейським партнерам за підтримку!


Так, під час нагородження UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022, були відзначені також фонди та організації, що підтримують українців та беруть активну участь у відновлені зруйнованих та пошкоджених об’єктів внаслідок російської агресії проти України.


Нагороду у номінації “ЗА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ” отримав Європейський інвестиційний банк.


Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) створено у 1957 році. На сьогодні акціонерами ЄІБ є 27 країн Європейського Союзу (ЄС). Європейський інвестиційний банк здійснює не тільки кредитну діяльність, але й виступає найбільшим позичальником грошових ресурсів на міжнародних фінансових ринках капіталу.


24 лютого 2022 року рф розпочала війну проти України й українці не мали перепочинку. Не припиняли своєї підтримки і в ЄІБ від початку війни, працюючи пліч-о-пліч з Європейською комісією та Урядом України.


Група ЄІБ виплатила Україні понад 1.7 млрд євро на нагальні потреби, сприяючи доступу українців до води, тепла та електроенергії.


Разом з Європейською комісією, Україною та іншими європейськими і світовими партнерами Європейський інвестиційний банк постійно працює над збільшенням фінансової та консультативної підтримки України поза її нагальних потреб, а також варіантами допомоги у відбудові зруйнованої війною інфраструктури.


Зокрема, йдеться про старт відбору проєктів соціальної інфраструктури, що будуть профінансовані у межах кредитної угоди ЄІБ «Програма з відновлення України». Перший відбір проєктів здійснюється на загальну суму 200 млн євро.


Програма спрямована на будівництво або реконструкцію шкіл, дитячих садків, лікарень, адміністративних будівель, соціального житла та іншої ключової соціальної інфраструктури в десяти областях та місті Київ.


Восени 2022 року в Берліні під час Міжнародної експертної конференції з питань відновлення та відбудови України Європейський інвестиційний банк підписав з Програмою розвитку ООН (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні) угоду нна 2 млн євро, від багатостороннього донорського фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Відповідно до угоди, ПРООН надаватиме консультативну підтримку українським містам, що братимуть участь у програмі «Енергоефективність громадських будівель в Україні», що є рамковою кредитною угодою між ЄІБ та Україною на суму 300 млн євро.


Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» орієнтована у першу чергу, на малі та середні громади, які не мали практики реалізації масштабних міжнародних проєктів з:
фінансування термомодернізації громадських будівель;
ремонту пошкоджених війною об'єктів;
адаптації будівель до умов, які краще відповідатимуть потребам переселенців і громад, що їх приймають.


Строк реалізації – 2022-2025 роки. Кінцеві бенефіціари Програми – місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства.


Розмір фонду E5P для України становить 175 млн євро, куди входять внески від Європейського Союзу як найбільшого донора, Данії, Естонії, Фінляндії, Німеччини, Ісландії, Латвії, Литви, Норвегії, Польщі, Ірландії, Словаччини, Швеції, Швейцарії, України та США. Загалом програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» має суттєву грантову підтримку — від фонду E5P у розмірі 4 млн євро, що охоплює технічну допомогу та інвестиційний грант, та Інвестиційної платформи сусідства ЄС у розмірі 5 млн євро технічної допомоги.


Згідно з підписаною угодою, ПРООН та ЄІБ зміцнять спроможність української місцевої влади — приблизно 300 українських міст, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств — і забезпечать швидке виконання об’єктів будівництва (підпроєктів). Зокрема, ПРООН підтримуватиме українські муніципалітети на всіх етапах підпроєктного циклу, включно з перевіркою енергоаудитів, технічних проєктів, тендерною документацією, закупівлями, моніторингом, перевіркою на відсутність санкцій та введенням об’єктів в експлуатацію.


Також ЄІБ здійснив виплати в межах пакета Екстрених заходів солідарності на суму 1,59 млрд євро, підкріпленого гарантією ЄС. Ці виплати допомогли українському Уряду покрити першочергові короткострокові фінансові потреби, забезпечити терміновий ремонт пошкоджених доріг, мостів і залізничної інфраструктури. Водночас кошти слугуватимуть підтримкою для стратегічних державних підприємств Укравтодор та Укрзалізниця.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com