Новини

Єднаймося, як ніколи! Українці непереможні!
13 січня 2023 року, 16:38

Єднаймося, як ніколи! Українці непереможні!


Повномасштабне вторгнення рф на територію України застало українців зненацька, проте вже у перші дні вони продемонстрували всьому світу свою міцність та незламність.


Нині українці тримають удар – кожен на своїх фронтах, а військові дають гідну відсіч.


Так, наприкінці 2022 року під час UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022 були нагороджені ті, хто вистояв попри всі труднощі та перепони і працює на благо відбудови України.


Варто зазначити, що не залишився осторонь Київський національний університет будівництва і архітектури України (КНУБА Офіційна сторінка). Саме тому його було нагороджено у номінації “ЗА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ».


В липні 2022 року Уряд України представив світу стратегічний документ – План відновлення України. У плані задекларовано прагнення досягнення до 2032 року сталого економічного зростання у понад 7%, накопичення $750 млрд іноземних інвестицій, входження України до ТОП-25 в рейтингу країн за людським капіталом та економічним розвитком. За прогнозами, після перемоги найбільш активно розвиватиметься і потребуватиме кадрів будівництво і архітектура. Тому ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, віцепрезидент КБУ Петро Куліков вважає необхідним і важливим продовжувати підготовку кадрів для будівельної галузі України. І крім цього, всіма силами підтримувати нашу армію, українських людей, щоб наблизити довгоочікувану Перемогу.


Спеціалісти КНУБА одні з найперших в Україні розпочали важливу роботу – запустили процес обстеження зруйнованих і пошкоджених внаслідок війни будівель і споруд, аби визначити, чи можлива їх подальша експлуатація, чи краще ліквідувати аварійну споруду.


Як відомо, в результаті збройної агресії в Україні було пошкоджено та знищено тисячі житлових будинків, шкіл, лікарень, об’єктів критичної інфраструктури. Спеціалістами КНУБА було обстежено 5 тисяч будівель, проведено інструментальне обстеження 600 приватних будинків і 30 багатоповерхівок.


Роботи проводилися на замовлення об’єднаних територіальних громад селищ Бородянки, Макарова, Бучі та Гостомеля. Спеціалісти Центру інжинірингу та експертизи КНУБА і зараз продовжують виконувати роботи із обстеження пошкоджених будівель на території Київської області. На даний час проводяться обстеження на низці найбільш пошкоджених багатоповерхових житлових будинків.


У рамках основного обстеження спеціалісти проводять візуальний огляд усіх доступних будівельних конструкцій з подальшою розробкою дефектних відомостей і схем, а також виконують інструментальне визначення їх геометричних та фізико-механічних параметрів. Зокрема, під час основного обстеження встановлюють:
ступінь пошкодження будівельних конструкцій та їх міцність, контролюють переміщення, як окремих конструкцій, так і всієї будівлі;
визначають геометричні параметри будівлі та дефектів і пошкоджень на будівлі;
розраховують параметри армування та захисного шару в залізобетонних конструкціях, товщину металевих конструкцій з одностороннім доступом та товщину захисних шарів металевих конструкцій неруйнівними методами;
за необхідності виконують контрольні розрахунки окремих будівельних конструкцій або будівлі в цілому та інші роботи.


Окрім цього, впродовж повномасштабного вторгнення рф на територію України КНУБА постійно допомагає армії.


Так, 07 листопада 2022 року завдяки спільним зусиллям ректора Київського національного університету будівництва і архітектури Петра Кулікова, студентів КНУБА, а також підтримці депутата Київради Юрія Тихоновича та голови Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександра Яцуня українським військовим на передову були передані:
10 пічок для обігріву бліндажів;
1 DJI mavic 3 fullspecs;
3 автоматних приціла, обладнаних приладами нічного бачення;
2 приціла для сучасних снайперських гвинтівок.


28 жовтня 2 військовим на передову були передані: вантажний малотоннажний автомобіль, 10 маскувальних сіток, бронежилети, бензиновий електрогенератор, медикаменти та інше. Напередодні Дня захисника України освітяни передали прикордонникам України автомобіль – позашляховик NISSAN X-TRAІL – та печі для обігріву приміщень та особового складу і приготування їжі.


В жовтні 2022 року на україно-польському кордоні (пункт пропуску Медика-Шегині) за підтримкою ректора КНУБА Петра Кулікова та аспіранта КНУБА Артема Гончаренка- президента благодійного фонду Реконструкції та розвитку України передали мобільний шпиталь Державній організації Військово-медичному клінічному центру Західного регіону.


В Київському національному університеті будівництва і архітектури, напередодні Дня будівельника України, відбулася благодійна виставка-аукціон. В ній взяли участь керівники державних та громадських організацій, підприємств будівельної галузі, керівники профільного Міністерства та комітету Верховної Ради України, столичні очільники, політичні та громадські діячі, керівництво, співробітники та викладачі університету. На виставці-аукціоні були представлені творчі роботи студентів та викладачів КНУБА, виконані у різних жанрах і техніках – пейзажі і натюрморти, олія і батік, картини і скульптури. На кошти, виручені з аукціону, був придбаний квадрокоптер та переданий на передову військовим.


Водночас їдальня КНУБА з 20 березня 2022 року приєдналася до волонтерської групи «ГастроАрмія» Київщини. І таким чином безкоштовно годує переселенців, військових, лікарні Києва. Відправляли допомогу в Харків, Суми,Чернігів. Щодня працівниці університетської їдальні годують до 300 людей. Крім приготування їжі, працівники їдальні, як волонтери, розвозять по Київщині продукти, одяг, медикаменти, предмети гігієни, побутову хімію – все те, що потрібно для нормального життя людей в зоні бойових дій.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com