Новини

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомляє, що вже цього року кілька тисяч людей жителів Київщини зможуть повернутися до своїх будинків
13 січня 2023 року, 11:33

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомляє, що вже цього року кілька тисяч людей жителів Київщини зможуть повернутися до своїх будинків


Вчора, 12 січня 2023 року, в Україні стартував перший масштабний проєкт з відновлення пошкодженого житла. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Віце-прем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков та Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров дали старт напряму «Відновлення» в рамках фандрейзингової платформи UNITED24.


Завдяки ньому 18 багатоквартирних будинків на Київщині будуть капітально відремонтовані, а майже 4000 мешканців зможуть повернутися до своїх домівок вже до кінця цього року.


Президент України Володимир Зеленський запустив UNITED24 у травні 2022 року і зараз вона стала відомою на весь світ. Платформа охоплює три ключові напрямки, серед яких:
оборона та розмінування;
медична допомога;
відбудова України.


«росія завдала нашій державі величезних збитків, на сотні мільярдів доларів. Програма відновлення України стане найбільшим проєктом відбудови з часів Другої світової війни. Ми вже розуміємо 4 ключові джерела фінансування проєктів відновлення в цьому році: конфісковані російські активи, кошти бюджету, кошти міжнародних партнерів та кошти донорів, які зібрані на платформі UNITED24. Ми вдячні кожному, хто долучився до відбудови нашої країни», — Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.


Наразі 110 країн світу долучилися до допомоги Україні, на зібрані кошти придбано 133 автомобілі швидкої допомоги, 768 генераторів для медичних закладів, автомобіль для розмінування, а також велику кількість військової амуніції та лікарняного обладнання.


«Ми будуємо державний фандрейзинг з нуля. За 8 місяців United24 об’єднала для допомоги Україні світ. До напрямку «Відбудова України» долучилися десятки міжнародних компаній, амбасадори платформи, приватні донори. Наприклад, кошти на один із будинків перерахував наш партнер, модний дім BALENCIAGA. Ще один узяв під патронат Олександр Усик. Велику допомогу надала Литва. Дякуємо кожному, хто донатить на перемогу та відбудову України», — сказав Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.


Відповідно до рішення Уряду України, 504 472 085 гривень, зібрані на спеціальному рахунку UNITED24, будуть спрямовані на відновлення пошкоджених житлових будинків у Київській області. Зокрема, йдеться про багатоквартирні житлові будинки у м. Ірпінь, с. Бузова, с. Мила, смт. Бородянка, смт. Гостомель.


«Київщина суттєво постраждала внаслідок атаки росіян навесні 2022 року – пошкоджено понад 27 тисяч об’єктів інфраструктури, серед яких найбільше - житлових. Місто Буча, Ірпінь, смт. Гостомель пошкоджені на 70%.


За кошти, зібрані через UNITED24 перш за все будуть відновлюватися багатоквартирні будинки, які були частково пошкоджені, таким чином більше людей зможуть якомога швидше повернутися додому.


Варто зазначити, що завдяки значним зусиллям Укравтодору, за підтримки місцевої влади і жителів громад вже прибрана прибудинкова територія, розчищені дороги і вивезено сміття. На деяких обʼєктах вже розпочалися відновлювальні роботи та перші етапи відбудови.


Хоча війна продовжується і російські військові продовжують знищувати наших людей та міста, ми вперто продовжуємо відновлювати, будувати, ставати кращими. Я дякую Збройним Силам України за цю можливість, а також всім тим, хто долучився до ініціативи UNITED24», - зазначив Олександр Кубраков.


Слід зазначити, що завдяки коштам місцевих бюджетів та субвенцій з державного бюджету, а також зусиллям жителів громад, на деяких обʼєктах вже розпочалися відновлювальні роботи.


Вагому роль у промоції UNITED24 та залученні коштів на відбудову також відіграють амбасадори проєкту. Зокрема, під патронатом видатного спортсмена Андрія Шевченка в Ірпені реконструюють пошкоджений російськими снарядами стадіон «Чемпіон». Цю ініціативу також підтримали футбольні клуби «Мілан» (Італія) та донецький «Шахтар», які виділили на проєкт відновлення спортивної арени 150 тис. та 100 тис. євро відповідно. Андрій Шевченко також взяв участь у презентації та розповів про плани з відновлення ірпінського стадіону.


«Відбудова житлового фонду і критичної інфраструктури є безумовним пріоритетом держави, та не менш важливо знаходити ресурси для реконструкції об’єктів соціальної інфрастраструктури та спортивних споруд, аби максимально прискорити процес повернення до нормального життя на деокупованих територіях», – зазначають у Міністерстві відновлення України.


Нагадуємо, що Конфедерація будівельників України від організаторів Recovery Forum Ukraine 2022, що відбувся 19 жовтня, перерахувала частину із зібраних коштів до Фонду Президента України Володимира Зеленського - UNITED24 на напрям «Відбудова».


Деталі за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=eKfi8dmRcFU&t=2053s


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство інфраструктури України
Мінрегіон
Міністерство цифрової трансформації України

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com