Новини

Продовжуємо цикл знайомств з нагородженими UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022
12 січня 2023 року, 17:53

Продовжуємо цикл знайомств з нагородженими UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022.


Зазначимо, що під час церемонії були нагороджені також фонди та організації, що підтримують українців та приймають активну участь у відновлені зруйнованих та пошкоджених об’єктів внаслідок російської агресії проти України.


Нагороду у номінації “ЗА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ” отримала Програма розвитку ООН в Україні (UNDP Ukraine / ПРООН в Україні).


Подолання наслідків збройного конфлікту 2014-2015 років на сході України та подальшого повномасштабного вторгнення російської федерації у 2022 році залишається одним з пріоритетів роботи Європейського Союзу в Україні.


На прохання українського уряду Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив фінансування на реалізацію Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) та Програми з відновлення України (ПВУ) – багатосекторних рамкових позик на загальну суму 200 та 340 млн євро відповідно, спрямованих на інвестування у відновлення критичної інфраструктури та об’єктів, що мають важливе соціальне значення: навчальних закладів, медичних установ, адміністративних будівель, житлових приміщень, комунальної інфраструктури тощо.


Метою вищезазначених програм є забезпечення гідних умов життя для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і громад, що їх приймають. НКПВУ розпочалася у вересні 2015 року, а ПВУ є логічним продовженням першої програми і реалізується з грудня 2021 року. Програми впроваджуються на підставі відповідних Фінансових угод між Україною та ЄІБ.


Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України є відповідальним за впровадження обох програм та головним розпорядником коштів, що виділяються на їх реалізацію. Кінцевими бенефіціарами НКПВУ та ПВУ, які відповідальні за впровадження субпроєктів у цільових громадах та регіонах, є місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства та установи.


До початку повномасштабної збройної агресії у лютому 2022 року НКПВУ поширювалася на підконтрольні Уряду України території Донецької та Луганської областей та прилеглі Харківську, Дніпропетровську і Запорізьку області, а також на окремі місцеві громади в інших областях країни, де проживала значна кількість ВПО, а саме – Київській області (окрім м. Київ), Одеській, Полтавській та Херсонській областях.


До реалізації у межах програми було затверджено 238 субпроєктів, 91 з яких було успішно реалізовано у 29 громадах та населених пунктах 8 цільових областей. Для субпроєктів Донецької та Луганської областей фінансування за рахунок позики ЄІБ повністю відбувається шляхом надання субвенції з державного бюджету України. Реалізація субпроєктів у інших цільових областях передбачає співфінансування з місцевих бюджетів у розмірі щонайменше 20% від загальної вартості робіт (ПДВ), а також інших витрат, пов’язаних з їх впровадженням.


Станом на кінець грудня 2022 року, внаслідок збройної агресії пошкоджень зазнали 76 з 238 об’єктів НКПВУ, з яких 11 об’єктів мають високу ймовірність значного руйнування в зв’язку з масованими бойовими діями на окремих територіях, 5 об’єктів повністю зруйновано, 60 об’єктів частково пошкоджено.


До кінця 2024 року у межах НКПВУ планується завершити близько 25 субпроєктів, що знаходяться у регіонах, де відсутні бойові дії та ризик значних руйнувань інфраструктури.
Відповідно до спільного рішення Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та ЄІБ з метою ефективного подолання наслідків збройної агресії було визначено 11 цільових регіонів для реалізації субпроєктів ПВУ: деокуповані Київська, Житомирська, Чернігівська та Сумська області, опорні Полтавська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Черкаська, Вінницька та Одеська області, а також місто Київ. Наприкінці 2022 року, у межах ПВУ було затверджено перший пул з 83 субпроєктів, які було відібрано до реалізації на підставі спеціально розроблених критеріїв.


Починаючи з 2017 року, Програма розвитку ООН в Україні через Проєкт технічної підтримки сприяє реалізації НКПВУ та допомагає кінцевим бенефіціарам субпроєктів ефективно планувати, впроваджувати та моніторити субпроєкти з відновлення, у тому числі шляхом розвитку потенціалу кінцевих бенефіціарів щодо розробки субпроєктів, закупівель та укладання необхідних договорів, запобігання корупційним ризикам, пом'якшення негативних соціальних наслідків та залучення громадськості.


Спеціалісти Групи технічної підтримки ПРООН надають постійну консультативну допомогу кінцевим бенефіціарам та здійснюють комплексний моніторинг реалізації субпроєктів НКПВУ.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com