Новини

УКРАЇНА ПРОДОВЖУЄ СПРОЩУВАТИ УМОВИ ДЛЯ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ!
12 січня 2023 року, 09:47

УКРАЇНА ПРОДОВЖУЄ СПРОЩУВАТИ УМОВИ ДЛЯ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ!


Відтепер на порталі Дія можна в кілька кліків отримати витяг з Єдиного державного реєстру (ЄДР), що є одним з найпопулярніших документів для українців, які були або є підприємцями.


Послугу розроблено Міністерством цифрової трансформації України спільно з Міністерством юстиції України за підтримки Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.


«Ми будуємо цифрову країну, де бізнес може взаємодіяти з державою в кілька кліків. Найшвидша у світі реєстрація ФОП, можливість подати декларацію і сплатити податки – це лише частина послуг, які доступні для підприємців у Дії. Зараз додали можливість отримати витяг з ЄДР на порталі. Щоб українці могли швидко отримувати потрібні документи і витрачати час на розвиток бізнесу, а не походи в держоргани», – зазначив Віце-прем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.


Витяг з ЄДР є важливим документом, який підтверджує, що ви мали або маєте бізнес, а також містить інформацію про діяльність компанії. Він необхідний в багатьох життєвих ситуаціях підприємців. Наприклад, під час підписання договорів чи для отримання послуг у банках.


Раніше, щоб отримати витяг з ЄДР, необхідно було звертатися до реєстратора, нотаріуса чи йти у ЦНАП. Потім сплачувати адміністративний збір і добу чекати на документ.


А вже сьогодні отримати витяг з ЄДР можна на порталі Дія. Всього у декілька кліків, миттєво і з меншим адмінзбором, порівняно з отриманням документа офлайн.


Для того, щоб отримати витяг з ЄДР, потрібно:
увійти на Портал Дія;
обрати послугу «Витяг з ЄДР» (https://diia.gov.ua/services/vityag-z-yedr);
переглянути дані, які містяться у реєстрі, і підтвердити їх;
оплатити адмінзбір – 100 грн, замість 130 грн офлайн;
отримати витяг у форматі ПДФ.


Команда Мінцифри вже реалізувала найшвидшу у світі реєстрацію ФОП, можливість подати декларацію, сплатити податки в застосунку та інші послуги для бізнесу. І цього року, як зазначають у Міністерстві, готується багато фундаментальних оновлень для підприємців в Дії.


А вже 16 січня запрацює в режимі бета-тестування програма обміну ламп розжарювання на енергозберігаючі.


Проєкт реалізується Міністерством економіки України, Міністерством цифрової трансформації України, АТ «Укрпошта» за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години. Ця ініціатива є частиною підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, що також включає постачання генераторів та іншу допомогу задля підтримки енергетичної інфраструктури України.


Після того, як рф почала обстрілювати об’єкти української енергетичної інфраструктури, Україна відчуває брак генерації та розподілення електроенергії. За даними НЕК "Укренерго", до 40% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, українські домогосподарства досі використовують значну кількість ламп розжарювання, які в середньому споживають майже у вісім разів більше електроенергії, ніж сучасні світлодіодні лампи.


Згідно Постанови №25 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням», яку було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року, передбачає змогу українцям обміняти п’ять ламп розжарювання на пять світлодіодних (LED) ламп. Фінансування 30 млн LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС.


Відтак передбачено два способи замінити лампи:
через застосунок Дія
заявка шляхом інформаційної взаємодії передається на сортувальний центр пошти;
за 2 дні замовлені лампочки чекають на отримувача в обраному ним відділенні та зберігаються там 5 днів;
після отримання вноситься запис в реєстр та блокується можливість повторного звернення.
просто у відділенні Укрпошта
прийти в будь-яке відділення пред'явити паспорт та РНОКПП і надати інформацію для заповнення бази даних;
обміняти лампи розжарювання на LED відповідно до номенклатури, наявній у відділенні.


Хто та скільки ламп зможе отримати?


Кожен повнолітній громадянин України до 5 світлодіодних ламп.


Очікується, що програма по обміну ламп сприятиме здійсненню заходів щодо використання населенням світлодіодних (LED) ламп з метою економії у споживанні електричної енергії та сталого збалансованого функціонування енергетичної системи України, особливо під час енергетичної кризи, викликаної російськими атаками на критичну цивільну інфраструктуру.


Деталі про програму за посиланням: https://cutt.ly/r2O21YQ


З текстом Постанови №25 можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/.../pro-realizatsiiu...


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!


Міністерство цифрової трансформації України
Міністерство економіки України
Міністерство юстиції України
Міністерство енергетики України
Укрпошта
НЕК "Укренерго" - NPC Ukrenergo

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com