Новини

Під час нагородження UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022 в номінації “ЗА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ” нагороду отримав фонд Caritas Ukraine
11 січня 2023 року, 16:46

Під час нагородження UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2022 в номінації “ЗА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ” нагороду отримав фонд Caritas Ukraine за допомогу українському народу, активну участь у відновлені зруйнованих та пошкоджених об’єктів внаслідок російської агресії проти України.


Caritas Ukraine входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у світі та Європі Caritas Internationalis і має мережу з більш ніж 30 місцевих організацій по всій Україні. Слово «Сaritas» означає водночас любов і милосердя, співчуття та благодійність.


Caritas Ukraine займається реалізацією проєкту надання гуманітарної допомоги сім‘ям, чиї будинки були пошкоджені внаслідок конфлікту. За кошти USAID, Caritas Ukraine забезпечує надання послуг генерального підрядника для ремонту близько 3025 об‘єктів нерухомості в Київській області.


Проєктом передбачено ремонт тих будинків, що зазнали незначних та середніх ушкоджень, які не були повністю зруйновані. Основним напрямом буде відновлення та (або) заміна вікон ПВХ та дверей.


Пошкоджені будинки, що підлягають ремонту, розташовані в різних місцях Київської області. Об'єкти проєкту — це приватні будинки, квартири в багатоповерхових будинках або будинки іншого типу, розташовані в Україні.


Ремонт пошкоджених будинків може виконуватися з використанням позицій, зазначених у Специфікації обсягів робіт. Кількість позицій для кожного будинку може бути різною.
На першому етапі кожному підряднику розподілено певну кількість пошкоджених будинків залежно від його можливостей. Наприкінці першого етапу Caritas Ukraine оцінює результати робіт підрядників і приймає рішення щодо розподілу пошкоджених будинків на наступних етапах, враховуючи рівень продуктивності. Caritas Ukraine може розподіляти таку ж кількість будинків, збільшувати їх удвічі, утричі або призначати іншу кількість.


Ефективність кожного підрядника оцінюється в ході виконання робіт на основі таких критеріїв:
Якість матеріалів (20 %).
Якість виконання робіт (20 %).
Потужність та тривалість виконання робіт (40 %).
Охорона праці (10 %).
Захист довкілля (10%).


Також понад 1600 домогосподарств в 6 регіонах України отримають грошову допомогу на малі ремонти та малу модернізацію від УВКБ ООН (UNHCR) в межах проєкту Caritas Ukraine.


Проєкт передбачає надання грошових грантів постраждалим від російської агресії домогосподарствам на відновлення житла в громадах Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Запорізької та Житомирської областей. Натомість в Одеській та Полтавській областях домогосподарства внутрішньо переміщених осіб (ВПО) отримають кошти для модернізації своїх нинішніх помешкань, яка необхідна для комфортного та безпечного проживання. Зокрема, постраждалі від російських обстрілів домогосподарства в межах проєкту зможуть замінити вікна, усунути тріщини, незначні пошкодження даху, усунути пошкодження електрики або водовідливу.


Внутрішньо переміщені особи, які проживають у приймаючих родинах або орендують житло, матимуть кошти для утеплення, встановлення або ремонту опалювальних приладів, придбати критично важливі предмети для зими або замінити вікна.


Всі домогосподарства пройшли технічну оцінку з боку інженерів та соціальних працівників мережі Caritas і після отримання коштів від УВКБ ООН зможуть відновити свої помешкання для комфортного і безпечного проживання.


Водночас в рамках проєкту «Житлова та фінансова допомога для уразливих домогосподарств» з 16 жовтня 2022 року сім’ї внутрішньо переміщених осіб отримали фінансову допомогу від Карітас Полтава для оплати за комунальні послуги помешкань:
8655 домогосподарств отримали кошти в розмірі 16 200 грн на оплату комунальних послуг (газ та світло);
919 домогосподарств отримали 19 700 грн на придбання твердого палива (дров).


Від початку повномасштабного нападу росії на Україну, сотні тисяч українців стали біженцями за кордоном, а мільйони — внутрішньо переміщеними особами. Саме для них осередки Caritas Ukraine облаштовують шелтери в безпечних регіонах України, де люди можуть знайти тимчасовий прихисток. Зокрема, йдеться про:
Карітас Золочів УГКЦ облаштував шелтер у селі Підгір’я, що приймає внутрішньо переміщених осіб.
Карітас Коломия відкрили шелтер для переселенців у м. Городенка.
У Житомирі шелтер працює із серпня. Благодійний фонд "Карітас-Житомир" надає можливість вимушеним переселенцям з Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької та Харківської областей проживати у прихистку.
У шелтері Карітас Донецьк у м. Дніпро обігріють, нагодують та нададуть підтримку.


Р.S. Шелтер — це простір, у якому переселенці можуть відволіктися від своїх проблем, зняти психологічне навантаження.


ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Надаємо онлайн доступ до першоджерел

Контакти

Україна, 01001, м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 3.
тел./факс: (044) 200 04 52
e-mail: office@kbu.org.ua

Прес-служба КБУ
тел.: (044) 200 04 52
e-mail: pr1.kbu@gmail.com